[Çözüldü] Firefox eklenti bulunamadı sorunu

Başlatan mehmetktu63, 22 Mart 2014 - 09:19:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmetktu63

Merhabalar
Sürekli bankacılık işlemlerini yaptığım bir sayfa açılmamaya başladı. Firefox eklenti kurulması gerekli diyor. Kur diyorum arıyor fakat bulunamadı diyor. Sorunumu nasıl çözerim acaba?
" Zira helal dairesi geniştir. Keyfe kafi gelir.  Harama ihtiyaç bırakmaz."    Bediüzzaman

empax

Diğer tarayıcılarda denediğinizde ne oluyor?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

mehmetktu63

Bilgisayarda sadece firefox kurulu.
" Zira helal dairesi geniştir. Keyfe kafi gelir.  Harama ihtiyaç bırakmaz."    Bediüzzaman

empax

Deneme imkanınız var mı? En azından çerçeveyi daraltmak için yardımı dokunur.
بسم الله الرحمن الرحيم

guopx

Ayrıca önceden açılıyor muydu bu sayfa?
Java istiyor olabilir mi acaba?
java -version komutunun çıktısını da paylaşır mısınız?
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

mehmetktu63

Öncesinde hiçbir sorun yoktu. Hep kullandığım sayfa 3-4 gündür firefox eksik eklenti diyor. Çıktı da şöyle
mehmet@mehmet-Aspire-5315:~$ java -version
'java' uygulaması aşağıda geçen paketlerde bulunabilir:
* default-jre
* gcj-4.6-jre-headless
* gcj-4.7-jre-headless
* openjdk-7-jre-headless
* openjdk-6-jre-headless
Şunu deneyin: sudo apt-get install <seçili paket>
mehmet@mehmet-Aspire-5315:~$

guopx

https://www.java.com/tr/download/installed.jsp Bu sayfada java sürümünü doğrula dediğinizde çalışıyor mu?
@empax'ın dediği gibi başka bir tarayıcıda açmayı bir deneyin.

mehmetktu63

Java'nın şu anda tarayıcınızda yüklü ve etkin olduğunu doğrulayamıyoruz.

çıktısı verdi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mart 2014 - 23:04:42

Olmadı bi de chrome kurup deneyeyim.

heartsmagic

@mehmetktu63, bankacılık sayfası ne istiyor? Java mı? Eğer öyleyse şu an sende kurulu değil. Chrome kurman da bir işe yaramaz. Fakat daha önce nasıl çalışıyor da şimdi çalışmıyor anlayamadım. Eğer Java isteyen bir şeyse sonradan senin Java'yı kaldırmış olma ihtimalin var.

Yok, konu Java ile ilgili değilse boşu boşuna yanlış sularda yüzmeyelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mehmetktu63

heartsmagic

Tekrar sorayım, bankacılık sayfası Java mı istiyor? Hangi bankadır bu? Soruların için hem forumda hem de wiki'de arama yaparsan rahatlıkla istediğin cevaplara ulaşabilirsin:
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Java_kurulumu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mehmetktu63

Banka kuveytturk katılım bankası. Sitede sorun yok, İnternet şubesi kısmını açınca çerçeve açılıyor öyle kalıyor. Bir bakarsanız sevinirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Nisan 2014 - 00:16:38

Sistemimde java kurulu, flash ı bilemiyorum.

empax

Bahsettiğiniz ekran ve sorun bu sanırım. FlashPlayer ya da Java ile alakası yok gibi ama emin olamadım.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
بسم الله الرحمن الرحيم

matrax_41

Sorunun java veya flash ile ilgisi yok. Bir jquery eklentisi ile ilgili problem var.

mehmetktu63

matrax_41

Sorunun seninle bir ilgisi yok. Dolayısıyla senin açından bir çözümü de yok. Sorun site kaynaklı gibi duruyor.

Not= Denedin mi bilmiyorum ama chrome ile aynı hata yaşanmıyor.

mehmetktu63

Chromu kurdum,oradan açılıyor. Bankayı aradım mozillada bu sıkıntı var ilgileniliyor dediler. Bu şekilde idare ederiz artık. İlginiz için teşekkürler.

guopx

Sorun siteden kaynaklandığı için kilitliyorum. Etiket için teşekkürler @mehmetktu63.