[Çözüldü] Nvidia GT430 Ekran Kartı Sürücüm Kablosuz Aşırı Derecede Yavaşlatıyor

Başlatan syagdiran, 05 Nisan 2014 - 17:31:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syagdiran

Merhaba Arkadaşlar.
Ubuntu'nun önceki sürümü (13.10) ile de aynı sorunu yaşıyordum. Ekran kartım Nvidia Geforce GT430. Resimde gördüğünüz ekran kartını yüklediğimde ve bilgisayarı açtığımda masaüstü PC'de ki (kablolu bağlantı var) internet çalışıyor. Ama cep telefonumdaki kablosuz bağlantı çalışmıyor.
X.Org X server ekran kartını yükleyince düzeliyor. Bu sorundan dolayı Steam oyunlarını oynayamıyorum. Çünkü evde benden başka kablosuz bağlantıyı kullanan da var. Eğer sonunu çözebilirsem çok mutlu olacağım. TEŞEKKÜRLER.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

guopx

@syagdiran
Masaüstündeki kablolu internet bağlantısını cep telefonunuzda bağlantı noktası (hotspot) oluşturarak mı kullanıyorsunuz?
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

syagdiran

@guopx
Ne demek istediğinizi anlamadım. Kablolu bağlantımı masaüstünde zaten kullanıyordum. Modemimin kablosuz özelliğini arayüzden aktif hale getirdim ve o şekilde akıllı cep telefonuyla internete giriyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Nisan 2014 - 18:34:24

İşin ilginç tarafı özgür yazılım kablosuz interneti bozmuyor. Sahipli sürücü sorun çıkartıyor. Fakat sahipli sürücü diğerine nazaran daha hızlı. Onu kullanmak istiyorum ama kullanamıyorum.

syagdiran

Merhaba Arkadaşlar. Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var. Başlıktaki ekran kartının kendi sürücüsü kablosuz bağlantıyı kopatıyor. Bir çözümü var mıdır? Ne yapmak lazım.

heartsmagic

Mevcut bir konu olduğu için konuları birleştirdim. İkinci bir konu açmak inan çözüm adına sana fayda sağlamaz.

Telefon haricinde başka bir cihazla deneme imkânın var mı? Bağlantı çalışmıyor demişsin, tam olarak ne oluyor? Yani bağlantı görünüyor ama bağlanamıyor musun? Görünüyor, bağlanıyorsun ama bir süre kopuyor mu? Tam olarak sorun nedir yani? Mesele telefon olunca ha deyince irdeleyemiyoruz bilgisayarda olduğu gibi ne yazık ki.

Ayrıca, 331 sürümünü değil de 304 sürümünü kurunca da aynı şey oluyor mu?

Ekleme yapayım, şimdi tekrar baktım da @guopx'in sorusu makul. Sen kablosuz bağlantıyı bilgisayar üzerinden mi paylaştırıyorsun? Telefon nasıl bağlanıyor yani kablosuza? Zira bilgisayar kurulan sürücü ile kablosuzun alakası olmaması lazım, hele hele telefon ile alakalı olarak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syagdiran

@heartsmagic
     Masaüstü PC kullanıyorum. Bilgisayarım kablolu bağlantı (eternet) ile bağlı. Airtires modemimin kablosuz özelliği de var. Bu özelliğini aktif edip evde cep telefonlarıyla(2 adet) internete bağlanıyoruz. Açık kaynak ekran sürücüsünü kullanırken sorun olmamasına karşın,  331 sürümü ya da 304 sürümü kullanınca kablosuz kağlantının bağlantı hızı çok yavaşlıyor ve bağlantı kopuyor.
Sorunum kesinlikle yazılımsal bir sorun olmalı zira açık kaynak sürücüsüyle sorun çıkmıyor.

heartsmagic

Ancak bu durumda kablosuz bağlantı ile senin makinenin bir alakası olmuyor ki? Nvidia nasıl bozuyor o bağlantıyı cidden fikir yürütemiyorum. Hani bağlantıyı senin makine dağıtsa da telefonlar senin makineye bağlansa bir nebze "belki" diyeceğiz de bu durum şaşırtıyor beni. Araştırma yapsak bile nasıl yaparız onu bile bilmiyorum. Dediğim gibi telefonlar haricinde başka bir şeyle dene, örneğin bir dizüstü.

syagdiran

En son Nvidia 331.67 ekran kartı sürücüsü yükleyince düzeldi. İlginize teşekkür ederim.

heartsmagic

syagdiran

Son sürüm Nvidia (331.67) sürücüsünü kurup Steam yazılımını da ÇevrimDışı Moda ayarlayınca sorun çözüldü. Gerçi diğer nvidia sürümlerinde bağlantı Steam olmadan da kopuyordu ama bu sürümde bu şekilde olunca düzeldi. Yine de sorunun kaynağı nedir bilmek isterim doğrusu?