[Çözüldü] Windows 7 ubuntu yüklü olan diski( D ) görmüyor

Başlatan Orhanİnce, 22 Mart 2014 - 08:49:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Orhanİnce

Merhaba arkadaşlar.

Sistemimde C'de windows 7 D'de ise ubuntu yüklü.Ancak ubuntu altında windowsun yüklü olduğu C diskini görmesine rağmen windows altında iken ubuntunun yüklü olduğu bölümü görmüyor.

Bu konuda ne yapabilirim?

gecegezen

windows birçok dosyalama sistemini tanımaz malesef ubunutunu kullanıdığı dosyalama sistemlerini de tanımıyor kendi başına. ama internette ubuntu dosyalama sistemini görmek için programlar vardı onları kullanmanlısınız ext2explorer bir tanesi
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

arpia

Ayrıca forumda da aratarak bir çok sonuca ulaşabilirsiniz.

Orhanİnce

Cevaplar için  teşekkür ederim.Söylediğiniz programa bakacağım.Forumda arattım ancak benim sorunumu tam olarak açıklayan bir şey bulamadım.

FireSwords

Windows Linux'un kullandığı ext* dosya formatını tanımaz normalde ama istersen okutabilirsin.

Orhanİnce

Orhanİnce

ext2 uzantılı diske yüklü ubuntu.Şimdi harici bir program ile ext2 diskini görmesini sağlasam,performans açısından nasıl bir sonuç ortaya çıkar?Windows altında iken istediğim gibi dosya ekleme,yazma,okuma ve silme sıkıntısı yaşar mıyım?

gecegezen

ext2explorer ext4 sadece okuyor yazma yapamıyor zaten ama "Paragon ExtFS for Windows" yazma yapabiliyor diye biliyorum.
Sıkıntı yaşarmıyım sorusuna net bir cevap veremiyorum.  ext2explorer biraz sorun çıkartıyordu windows7'de ama ExtFS for windows ise yeni duydum çok kullanmadım ama bende bir sorun olmadı simdilik.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

heartsmagic

@Orhanİnce, Windows üzerinde bulacağın hiçbir uygulama senin istediğini karşılamayacak. Kaldı ki bunu neden istiyorsun? Yapman istediğin şey normal şartlar altında yapmaman gereken bir şey. Kısacası Linux tarafını Linux'a bırak çünkü o tarafta Windows tarafından kullanmak isteyeceğin bir şey olmamalı.

Eğer amacın ortak kullanabileceğin bir alan oluşturmaksa bu en güzel ek bir bölümle olur. Dosya biçimi olarak ntfs seçersin, verilerini oraya yüklersin. Linux'un bölümünü ise sadece Linux için kullanırsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Orhanİnce

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.İş yerindeki bilgisayarda windows ve ubuntu yüklü durumda.Kurulum sırasında doğrudan D diskine ubuntuyu kurduğum için windows altında kullanabileceğim disk alanı bir hayli sınırlı hale gelmişti.
Bende herşeyi sıfırlayıp,d diskinden yeni bir parça ayırıp,bir alan oluşturdum ve tekrar d üzerine ubuntu kurulumunu gerçekleştirdim.

Bu problemde çözülmüş oldu.