Mail Server Kurulum

Başlatan nezihk, 25 Mart 2008 - 11:16:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nezihk

Arkadaslar Merhaba :

Bende Ubuntu ya yeni basliyanlardanim.Ubuntu 7.10 kurdum.Forumlari baya inceledim ama net bir bilgi edinemedim.Web ara yüzlü bir mail server kurmak istiyorum.Bunun için hangi programlari kurmam lazim ve yapilandirmalarini nasil yapmam lazim istedigim kisacasi sudur ,

Ornek olarak : www.nezihk.com adresinden kullanıcılara mail hizmeti vermek istiyorum.Maillerin kontrolude bende olucak ben aktif edicem yada pasif edicem.bunun için sanirim postfix ve web ara yüzlü bi program kurmam lazım squrrielmail gibi.Bu konuya aciklik getirirseniz sevinirim.

Apache2-Mysql-Php5 i kurdum.

Simdiden herkese tesekkurler.

evarul

Öncelikle merhaba; bende bu konuda destek istiyorum lütfen. http://www.howtoforge.com/perfect_server_ubuntu7.10 adresindeki dökümanı kurmama rağmen başarılı olamadım destek olacak bir arkadaş olursa çok makbule geçer saygılarımla.

Orhan

Bu basit bir iş değil. Apache ve Bind konfigürasyonundan baya bir anlamanız gerekiyor. Makinenizi sunucu haline getirmeniz lazım ve temel Linux bilgisi bu işler için yeterli değil. Bunun için çok kapsamlı bir doküman hazırlamak lazım.

nezihk

Bu konuda ısrarcıyım sanırım. Mail server kurulumu ile ilgili bilgi istiyorum :))
Yada bir yol gösteren..
Herkese iyi çalışmalar.

heartsmagic

Türkçe kaynak nerede vardır, ne kadar detaylıdır bilemem ancak http://www.howtoforge.com adresine "Ubuntu mail server" diye aratırsan karşına mutlaka bir şeyler çıkacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Granma

istediğiniz mail server kurmak ise depodan kurabilirsiniz, yapılandırmanın ise linux bilmekle alakası yok

hellboy

mail server için birçok mail programı var. postfix kurmanı öneririm.paket yöneticisinden veya postfix sitesinden indirebilirsin.  L.A.M.P. kurmuşsun galiba. Webmin programını kurarak birçok yapılandırmayı webmin üzerinden yapabilirsin. mailserver yapılandırmasını  ve webmin kurulumunu google'de arama yaparak bulabilirsin. kurulum ve yapılandırma metinleri uzun olabilir. sakın pesetme :)