[Çözüldü] Unity takviminde önemli gün ve olaylar

Başlatan penguenmurat, 18 Mart 2014 - 20:07:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

penguenmurat

Ubuntunun öntanımlı masaüstü ortamı olan unity nin takvimi kde deki gibi (önemli günler ve olaylar) olsun istiyorum. Araştırdım bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.  :)

guopx

Kde'deki gibi otomatik alır mı bilmiyorum ama paneldeki tarih-saat göstergesi evolution takviminin olaylarını gösterebiliyor.
sudo apt-get install evolution
Sonra evolution'u açın ve yapılandırın. Takvim bölümünde eklediğiniz olaylar panel göstergesindeki takvimde de gösterilecektir.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

penguenmurat

Alıntı yapılan: guopx - 18 Mart 2014 - 20:31:00
Kde'deki gibi otomatik alır mı bilmiyorum ama paneldeki tarih-saat göstergesi evolution takviminin olaylarını gösterebiliyor.
sudo apt-get install evolution
Sonra evolution'u açın ve yapılandırın. Takvim bölümünde eklediğiniz olaylar penal göstergesindeki takvimde de gösterilecektir.

Cevabın için teşekkür ederim. Olay ekledim offline çalıştırdım filan takvimde görünmedi. Görünse tek tek yazmayada razıydım :S

guopx

Göstergenin üzerine gelin > Tarih ve zaman ayarları > Saat sekmesini açın
"Coming events from Evolution calendar" ya da türkçesi Evolution olaylarını göster seçeneğine tik koyun. Göstermesi gerek.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

penguenmurat

Alıntı yapılan: guopx - 18 Mart 2014 - 21:03:27
Göstergenin üzerine gelin > Tarih ve zaman ayarları > Saat sekmesini açın
"Coming events from Evolution calendar" ya da türkçesi Evolution olaylarını göster seçeneğine tik koyun. Göstermesi gerek.

Sorun çözüldü. Teşekkürler :)