Synaptic'ten kurduğum Google Earth nereye gitti?

Başlatan makinekimya, 20 Ekim 2008 - 10:27:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

makinekimya

Synaptic'ten kurduğum Google Earth uygulamalarda yok acaba nasıl ekleyebilirim?
İnsanı insan yapan yegane değer üstün ahlaktır. Bilgi de o insanın süsüdür.

Sypro

.bin paketi ile kurunca /opt/google-earth klasörüne yerleşiyordu, hiç depolardan kurmadım; ama terminale google yazıp tab'a basarsanız tam komutu çıkaracaktır. Menüye sağ tıklayıp özelliklere girer ve oradan yeni bir kısayol oluşturursunuz, komut yazan satıra da terminalde gördüğünüz komutu girersiniz, sorun hallolur. Ya da herhangi bir yere yeni bir çalıştırıcı eklersiniz, yine sorun hallolur.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Çağlar

Alıntı yapılan: Sypro - 21 Ekim 2008 - 00:13:10
.bin paketi ile kurunca /opt/google-earth klasörüne yerleşiyordu, hiç depolardan kurmadım; ama terminale google yazıp tab'a basarsanız tam komutu çıkaracaktır. Menüye sağ tıklayıp özelliklere girer ve oradan yeni bir kısayol oluşturursunuz, komut yazan satıra da terminalde gördüğünüz komutu girersiniz, sorun hallolur. Ya da herhangi bir yere yeni bir çalıştırıcı eklersiniz, yine sorun hallolur.

Çıkış yok Ubuntu da her türlü sorun hallolur :D
We got a badass over here!

ironic

geçenlerde screenlet 'i terminalden açamıyordum. Sistemde yüklü olan GnomeDo ile açtım. Bu konuda bana göre çok başarılı

makinekimya

Alıntı yapılan: Sypro - 21 Ekim 2008 - 00:13:10

Bütün dertlerime deva olacak bir öneri sizinkisi ama tab'a bstığımda hiçbir şey olmuyor. Bu durumu çözersek diğer problemlerimi de halledebilirim.
İnsanı insan yapan yegane değer üstün ahlaktır. Bilgi de o insanın süsüdür.

heartsmagic

Eğer programın kurulduğu dizin senin PATH dizininde yer almıyorsa TAB ile kullanamazsın, hatta ismini tam yazsan bile çalışmaz. O nedenle önce kurulu olabilecek dizinleri kontrol et. Şu da yararlı olabilir:

dpkg -L program_ismi

Böylece kurulu olan programın dosyalarını görmüş olursun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Günlerdir onu düşünüyorum, neydi neydi diye. Teşekkürler :) İlaç gibi geldi resmen.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Rica ederiz :)

Ancak bu durum sadece .deb paketler için, GoogleEarth .bin ile kurulmuşsa bu da işe yaramaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

.bin ile kurulanlar hiyerarşik düzen yüzünden /opt altına yerleşiyor çoğunlukla, onları bulmak kolay da .deb ile kurulanlarda epeyce sıkıntı yaşadığım olmuştu.