[Çözüldü] Sağ tarafa eklenen kısa yolları kaldırmak

Başlatan spider909, 15 Mart 2014 - 00:36:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spider909

Arkadaşlar ubuntuyu ilk kurduğumda firefoxdan internete girerken facebookta bana facebook için kısayol eklensin mi tarzı şeyler sordu bende denemek için ekledim şimdi gereksiz yere panel işgal ediyor bunu nasıl kaldırabilirim?
I don't want to believe. I want to know. -Carl Sagan

empax

"/home/KULLANICI/.local/share/applications" konumunda facebook kısayolu var mı? Varsa silip dener misin.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

spider909

Alıntı yapılan: empax - 15 Mart 2014 - 00:43:22
"/home/KULLANICI/.local/share/applications" konumunda facebook kısayolu var mı? Varsa silip dener misin.
Sildim şimdilik gözükmüyor bir şey. Normalde browserdan girince facebook'a o da ayrı bir uygulama gibi orada yanıyordu. Kapattım açtım şimdilik yok. Ama başlat bölümünde gözüküyor hala. O da gider zamanla sanırım.
Teşekkürler :)

empax

Rica ederim, eğer gitmezse bir de  kısayolunu varsa "/usr/share/applications" konumundan da silersiniz.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

spider909

Alıntı yapılan: empax - 15 Mart 2014 - 00:54:41
Rica ederim, eğer gitmezse bir de  kısayolunu varsa "/usr/share/applications" konumundan da silersiniz.
oradaki dosyaları silemiyorum silme komutu aktif değil. bir de sağ üstte hala duruyor mesela youtube için oluşmuş olan.

guopx

@spider909
sudo -H nautilus ile açılan pencereden silmeyi deneyin.
sudo apt-get remove --purge unity-webapp-youtube ile youtube webapp paketini kaldırmayı deneyin.
Olmazsa sudo  apt-get install dconf-editor dconf-editor'u açın com > canonical > indicator > sound bölümündeki interested media players kısmında webapps ya da youtube ile ilgili bir girdi var ise silin.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

spider909

Alıntı yapılan: guopx - 15 Mart 2014 - 08:32:01
@spider909
sudo -H nautilus ile açılan pencereden silmeyi deneyin.
sudo apt-get remove --purge unity-webapp-youtube ile youtube webapp paketini kaldırmayı deneyin.
Olmazsa sudo  apt-get install dconf-editor dconf-editor'u açın com > canonical > indicator > sound bölümündeki interested media players kısmında webapps ya da youtube ile ilgili bir girdi var ise silin.
default yaptım hepsi gitti ben audacius un orada olmasını istiyorum. Elimle ekledim ama bir işe yaramadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Mart 2014 - 12:39:45

programı çalıştırınca tekrar geldi. Teşekkür ederim.  :)

heartsmagic

Zaten eklemede yanlışlık yapmışsın, audacious olacak doğrusu.
Etiketlendiği için kapatalım konuyu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.