"fast tsc calibration failed"

Başlatan nkorozlu, 07 Nisan 2014 - 20:39:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nkorozlu

linux yeni yükledim ve hesaplarımla ilgili bir sürü program compile ettim. yeniden başlattım ve  "fast tsc calibration failed" hatasından dolayı sistem açılmıyor. windowsun yanına kurmuştum. ne yaptıysam olmadı. yardımcı olurmusunuz?

heartsmagic

Linux ama hangi dağıtım?
Hesaplarla ilgili derleme derken ne demek istiyorsun, tam olarak ne yaptığını anlatır mısın?

Aldığın hata sistemin açılmasına engel teşkil edecek bir şey değilmiş, göz ardı edebiliriz. Fakat sistem nereye kadar gidiyor anlamamız gerekiyor. Şansımızı bir deneyelim, Grub satırındayken e tuşuna bas ve çekirdeğin olduğu satıra, quiet splash gibi ibarelerin yanına şunu ekle:

Alıntı Yapclocksource=acpi_pm

Sonra ctrl+x ile sistemi başlat. Bu parametre en azından senin buraya geçtiğin hatayı düzeltmeli, sonrasında sistem cidden ne hata veriyor diye görmeyi ümit edeceğiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

nkorozlu

Fedora 20 kurdum.  Çokta araştırmadan bunu kurdum sonrasında intel ifort  icc  mal library Son olarakta Quantum Espresso kurdum. Bir daha açılmadı.  Boot ederken Fedora seçiyorum ve başlıktaki hatadan dolayı ilerlemiyor

heartsmagic

Konuyu bu bölüme taşıdım. 

Söylediğim üzere, o aktardığın hata sistemin açılmasına mani değil. Daha önce de basıyordur o hataları sistem ama açıldığı için sen görmüyorsundur. Bir öneri de yaptım onu düzeltmek adına, deneyip görebilirsin. Belki gerçek hatayı görürüz.
Yaptıkların tam olarak neler bilemiyorum haliyle, neticede sistemin açılmasını engelleyecek alt seviyede bir sorun oluşturmuş. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.