[Çözüldü] Reaver Çalışmıyor

Başlatan eronis, 24 Şubat 2014 - 15:43:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

Arkadaşlar kısa zaman önce başlamama rağmen Linux hakkında ön bilgiyi kavradım.

Fedora kullanıyorum ancak Ubuntu'dan "HİÇ" bir farkı yok. Siz sanki Ubuntu olduğumu farzederek dinleyin lütfen. Ben yakın zamanda Reaver adında bir program keşfettim, bu program Wifi ağlarının şifrelerini kırmaya yarıyor. Kendi wifi kutumun şifresini unuttturdum bilgisayarıma ve Reaver'dan tarattım ama;

Failed to retrieve a MAC address for interface 'moninterface'!

diye bir uyarı aldım. Ben ne olur ne olmaz diye tor diye bir İP gizleme programı kullanmıştım. Bu programdan kaynaklı bir hata olabilir mi ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Şubat 2014 - 15:50:28

Bu arada yanlış anlayan arkadaşlar olacaktır. Bunu sadece bilgisayar üzerindeki güvenlik açıklarını tek tek öğrenmek ve milletin nasıl yaptığını bulmak için yapıyorum. Ayriyetten trojan gibi dosyaların yazılımını öğrenmek istiyorum. bunları sürekli bana yediriyorlar ama kimse demiyor ki bu trojanlar nasıl yazılıyor ? Bu soruyu kimse sormuyor. halbulki benim bir arkadaşım kendi bilgisayarına bulaştırmak için bir virüs yazmıştı. Bu virüs koruyucu özellikli bir virüs, girdiği yerlerde sürekli aynı virüsleri kapıp sistemi tek tek taratmak yerine o virüsü yapmış. Mesela karşıt virüsü görünce anvirüs misali yok ediyor. Z0aten onu görünce bunları öğrenmeye heves ettim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Şubat 2014 - 16:08:55

Tor'u kaldırdım sorun düzeldi. Eğer bu sorunu yaşayan varsa Tor Browser'i silmek için;
sudo yum remove tor yazsın.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

if

@eronis, kullandığınız komuta bakılırsa .rpm kullanan bir dağıtım kullanıyorsunuz. O yüzden konuyu uygun yere açıyorum. Siz de açacağınız konularda buna dikkat edin lütfen.