Ubuntu 12.04 LTS sürümünde Kablosuz internet sorunu

Başlatan prometheus09, 21 Şubat 2014 - 17:24:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

prometheus09

Merhaba arkadaşlar.
Dün masaüstü bilgisayarıma Ubuntu 12.04 LTS 32 kurdum.

US Robitics 805422 adaptörüm var ve bunu sisteme eşleştirmekte hem zorlandım, hem de forumda yazılanlardan inanın kafam iyice karıştı.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=9324.25 başlığı benim tam istediğim gibi bir başlık fakat bir türlü tam olarak anlayamadım.

1. adaptörün exe dosyasını buldum. 7zip'te açıp inf dosyasını buldum,  exe içindekilerini bir dosya içine çıkarttım, inf uzantılı tek dosya vardı, onu da buldum ayrıca onu bir dosya içerisine daha aldım.

2. ndiswrapper denen bir baş belası var onu da indirdim.

ndiswrapper-1.59.tar.gz versiyonunu kurabilmek için ctrl+alt t yapıp komutlardan

sudo apt-get install ndiswrapper-utils-1.59
yazıp programı kurucam.

eeee? ondan sonra ne olacak arkadaşlar? buraya kadar hadi hallettim diyelim sonrasında ne olacak?

Masa üstümde sadece ubuntu kurulu. el yardım el yardım :)

ismini koyamadığım teknolojiye lazer derim.

heartsmagic

Öncelikle:

lsusb
ifconfig

çıktılarını bir görebilir miyiz? Sonrasında şunu söyleyeyim, ndiswrapper ile güncel olmayan Ubuntu sürümleri çok iyi anlaşamıyorlar ne yazık ki. Bu konuda ndiswrapper bazı sorunları düzeltmiş değildi yanlış hatırlamıyorsam. Geçenlerde bir arkadaş için çok uğraştık ancak bir türlü ndiswrapper paketlerini kuramadık sisteme. 13.10 ile rahatlıkla kuruldu ve Windows sürücüleri yüklendi. Eğer imkânın varsa 13.10 veya şunun şurasında bir süre sonra çıkacak 14.04'ü kur. Ancak 14.04 henüz kararlı bir sürüm değil, fakat forumda kurup kullananlar var biliyorum. Yine de önerim 13.10 üzerine olacaktır.

Eğer yok illa ben de denemek istiyorum dersen indireceğin şey tar.gz paketleri olmayacak ama. 13.10 için tarifi şurada yapmıştık:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=17620.msg493834#msg493834

Eğer 12.04 için deneyeceksen o başlığın gerisine bak lütfen, arkadaşla bir hayli uğraştık ancak başaramadık.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

prometheus09

dostum benim için sıkıntı yok. bi formata bakar makina. uçuk bi versiyon dersen onu da yüklerim. yeter ki çalışsın.
iş yerinde olmamdan dolayı sana caps gönderemiyorum ama eve gittiğimde bakıcam.

şimdiden en azından cevabından dolayı teşekkür ederim.
ismini koyamadığım teknolojiye lazer derim.

heartsmagic

"caps" dediğimiz olay olan ekran görüntüsünden ziyade komutların çıktısını buraya geçersen seviniriz. Hem bizim için daha kolay oluyor böyle, hem de senin için. Ayrıca forumda indekslemiş oluyor çıktıları.

13.10 kurarsan işin daha kolay olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.