Bilgisayardan hiç bir şekilde ses çıkmıyor

Başlatan wcwmcl, 01 Mart 2014 - 15:03:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wcwmcl

Sistem ayarları> ek sürücülere tıkladım 'Hda drive in dkms format' geri renkteydi. Güncelleştirmek istedim güncelleştirdi yeniden başlattım makineyi. Daha sonra bilgisayardan ses gelmedi sağ üstteki ses simgesi kayboldu. tekrar girdim ek sürücülere nvidia yı daha önce gncelleştirdiğim halde orda güncelleştirmemiş olarak görünüyodu. Onuda güncelleştirdim (önerilen) yazısı yazdığı için. Tekrar yeniden başlattım.
Alıntı YapThe system is running in low-graphics mode
hatası verdi açılırken devamındaki seçeneklerde de hiç * bir şey düzelmedi forumda bu konuyla ilgili ne dedilerse(ubuntu masaüstünü varsayılan ayarlarda yükleme, eksik paketleri bulup yükleme, nvidia ekran kartı güncellemesini, kullanılan ekran kartını öğrenmem gereken kodu yazdığımda da 'aygıt bulunamadı ' hatası aldım bile aldım) hepsini komut satırında yaptım hala bi değişiklik yok en son format attığım dvd yi tekrar taktım en azından, sanal masaüstü olarak başlatıyım diye,Girişte hiç bi soru sormadan normal başlattı masaüstü geldi.Hala makineden ses çıkmıyor, sağ üstte ses simgesi yok, masaüstü arka planı resmi kayboldu siyah görünüyo, ek sürücülerde güncellenmesi gereken hiç biçbirşey yok. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Not:
Mobilden yaziyorum bi kusurum olursa affola; ikinci defa dvd ile acilmadi makine ayni sorunu verdi tekrar daha sonra

sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Kodlarini girdim ekran kartini tekrar yukledi gorebilgim kadariyla daha sonra
lspci | grep vga
Yazdgmda intelinde (hd 4000) nvidia ninda ekran kartlarini gosteriyor.
glxinfo | grep render komutunu girince
Error; unable to open display
Hatasi aliyorum, son durum bu.

http://techiesf1.blogspot.co.uk/2013/03/ubuntu-is-running-in-low-graphics-mode.html denilenleri yaptım şu an bilgisaar hiç açılmıyor siyah bir ekran geliyor sol üstte bitane imleç var yanıp sönme bile yok önceden komut satırı vardı en azından kafayı yemek üzereyim
En iyi silah bilgidir.

heartsmagic

Öncelikle, bir sorun yaşadığında daha fazla bir şey yapmadan önce mutlaka foruma soru sor. Anladığım kadarıyla sende zaten Optimus var, ek sürücülerden sürücü falan kurmayacaktın yani. Ayrıca xorg-edgers PPA'sı da bir çare olmaz şu durumda. Önce sürücü işini hallet, sonra ses sorununa bakalım.

sudo apt-get purge nvidia* bumblebee*

Sistem normal şekliyle açılsın, durumu bildir bu başlıkta, sonra devam edelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wcwmcl

Teşekkür ederim abi ilgilendiğin için :D ya hemen her şeyde forumda konu açıp soru sormak istemediğim için araştırdım biraz benzer sorun yada aynı sorunu yaşayanlar var mı diye, onlarınki düzelmiş ben yaptım, benimki düzelmedi malesef :D en son "broken pipe" hatası aldım hiç açılmıyordu bilgisayar format attım bende tekrar 2 gün falan uğraştım bilgisayarı aç kapat aç kapat ( en azından donanım olarak) daha fazla zarara girmeyim dedim :) konuyu kaldırmanın yolunu aradım ama bulamadım dilersen kaldırabiliriz zaten sorun bi çözüme ulaşmadı :) tekrar çok teşekkür ederim :D
En iyi silah bilgidir.

heartsmagic

"Broken pipe" meselesini yakın bir zamanda forumda çözdük. Sürücülerle alakalıydı o ve tamamen kaldıramamayla alakalıydı. Kötü olmuş yeniden kurduğun.
Konuyu kaldırmıyoruz böyle durumlarda, yeniden kuruluma gidildiği için etiketlemeden kapatıyoruz. Yine öyle yapalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.