[Çözüldü] dosya taşımayı iptal etmek

Başlatan eyyaf, 10 Şubat 2014 - 17:42:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eyyaf

şuan ubuntuda büyük bi dosyayı usb ye taşıma yapıyorum daha yarı bile olmadı iptal edersem ne olur?
LİNUX Dünyası :D

gecegezen

Bir şey olmaz sadece dosya usb'ye kopyalanmamış olur.
Taşıma işlemi temelde usb kopyalama sonra orjinali silmektir.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

empax

Taşıma iptali orjinalinin de kaybolması demektir. Bir defa başıma gelmişti...
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

eyyaf

şimdi ubuntuda taşıma yapınca orjinali zarar görüyomu görmüyomu?

guopx

Şöyle söyleyelim eğer taşıdığınız şey büyük bir ikilik dosya ise ya da bir iso dosyası gibi tek parça ise o dosyanın tümü kopyalanana kadar silinmez. Ubuntu 12.04'te bir iso dosyasını usb'ye attım ve işlemi yarıda kestim ve kaynak dosyada hiçbir sorun yoktu.
Ama eğer bir klasör taşıyorsanız durum farklı çünkü klasör küçük dosyalardan oluşuyorsa kopyalanan dosya silineceği için tüm işlem bitmeden taşımayı durdurursanız zarar görmüş olur.
Normal şartlar altında böyle eğer bir böcek yoksa.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

kuzgun_

Alıntı yapılan: guopx - 11 Şubat 2014 - 17:12:24
Şöyle söyleyelim eğer taşıdığınız şey büyük bir ikilik dosya ise ya da bir iso dosyası gibi tek parça ise o dosyanın tümü kopyalanana kadar silinmez. Ubuntu 12.04'te bir iso dosyasını usb'ye attım ve işlemi yarıda kestim ve kaynak dosyada hiçbir sorun yoktu.
Ama eğer bir klasör taşıyorsanız durum farklı çünkü klasör küçük dosyalardan oluşuyorsa kopyalanan dosya silineceği için tüm işlem bitmeden taşımayı durdurursanız zarar görmüş olur.
Bunu öğrendiğim iyi oldu..(böyle bir kaybı önlemenin bir çözümü yok sanırım)...
ilerde belki önemli dosyalarımdan olabilirdim. bilgi için teşekkürler.
BSD >> Bilmediğin Sulara Dalmıcan!!

eyyaf

Alıntı yapılan: guopx - 11 Şubat 2014 - 17:12:24

Bilği için teşekkürler durum windows ile aynıymış :)