Ses panelindeki media oynatıcıların kaldırılması

Başlatan hddmonster, 10 Şubat 2014 - 13:56:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hddmonster

Firefox'ta youtube a ilk girdiğimde Youtube Launcher yüklensin mi diye sorduğunda. Evet dedim.
Ve youtube yüklendi zor bela Software-Center'dan unity-webapps-youtube bularak kaldırdım. Ses ayarı kısmında hala gözüküyordu sonra;
terminalde sudo nautilus komutunu girdikten sonra arama yerine youtube yazarak çıkan her dizini dosyayı sildim ses ayar kısmından da kalktı.

Şimdi Rhytmbox ı kaldırmak için terminalden sudo apt-get purge rhytmbox komutuyla onu kaldırdım. Ama yine ses ayar kısmında rhytmbox duruyor.  Onuda kaldırmak istiyorum. purge komutuyla sildim yine rhytmbox la alakadar herşeyi kaldıramamış durumdayım.

Bu konuya bir açıklık ve kaldırmak için yardım istiyorum.

if

hddmonster

guopx

sudo apt-get install dconf-tools
dconf-editor
com > canonical > indicator > sound > blacklisted-media-players kısmına ['rhythmbox'] ekleyin ayrıca interested-media-players kısmında ['rhythmbox'] varsa kaldırın.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

heartsmagic

Alıntı yapılan: hddmonster - 10 Şubat 2014 - 13:56:51
...
terminalde sudo nautilus komutunu girdikten sonra arama yerine youtube yazarak çıkan her dizini dosyayı sildim ses ayar kısmından da kalktı.

Bu yöntemi önermiyorum, bir şey nasıl kurulduysa o yöntemle kaldırılması daha verimli olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

confickerbelasi

ses panelindeki media oynatıcıların kaldırılmasının sakıncası var mı? neden kaldırmak istiyorsun?

hddmonster

Alıntı yapılan: confickerbelasi - 12 Şubat 2014 - 22:28:53
ses panelindeki media oynatıcıların kaldırılmasının sakıncası var mı? neden kaldırmak istiyorsun?

Şaka yapar gibi soru sormuşsun. Programı kaldırdım orda ne işi var o oynatıcının zaten çalışmıyor artık kaldırıldığı için.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Şubat 2014 - 13:01:49
Alıntı yapılan: hddmonster - 10 Şubat 2014 - 13:56:51
...

Bu yöntemi önermiyorum, bir şey nasıl kurulduysa o yöntemle kaldırılması daha verimli olur.

Mecburiyetten yaptığım bir yöntemdi
sudo apt-get purge
den daha detaylı kaldırma işlemi yapan bir komut biliyorsan paylaşabilirsin.
sudo apt-get autoremove
komutunda dahil silmedi o artıkları.

confickerbelasi

kötü amaçla demedim bendeki çalışıyor gerçi biraz gıcık ama boşver diyorum.

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

heartsmagic

Alıntı yapılan: hddmonster - 14 Şubat 2014 - 00:19:41
Mecburiyetten yaptığım bir yöntemdi
sudo apt-get purge
den daha detaylı kaldırma işlemi yapan bir komut biliyorsan paylaşabilirsin.
sudo apt-get autoremove
komutunda dahil silmedi o artıkları.

purge sadece yapılandırma dosyalarını siler, autoremove ise geride kalan kullanılmayan bağımlılıkları kaldırır. Senin istediğin farklı bir şey ve tekrar edeyim, yetkili kipte dosya yöneticisini açıp, dosya aratıp silme ile çözülse dahi bu yöntemi yine de önermem.

@guopx'in önerisi gibi bir öneri ile o paneldeki bölümü yöneten yer her neyse oradan işlem yapılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.