Bilgisayarım Ubuntu 13.10 u kaldırırmı ?

Başlatan eronis, 10 Şubat 2014 - 01:14:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

arkadaşlar pardus ve ubuntu arasında kaldım. biraz daha geniş bir pergeli var diye ubunutuyu istyorum. Bilgisayarım tarihi eser :D asus eee pc. ekran kartım yok ama mount and blade warband oynayabiliyorum. işlemcim intel i945gme. intel atom işlemci ailesinden. 2gb ram var. onun dışında pcnin içinde fan var :D çok iyi soğutuyor (kısaca başka bişi yok koskoca pcde :D) ramden falan sıkıntı olmaz işlemcim 32 bit işletim sistemlerini kapsıyor. ama ekran kartından korkuyorum. çünkü işlemciden grafik alıyorum ve çok eski bir işlemci...

onun içinde bir bilene sorayım dedim. bilgisayarım 13.10 u kaldırırmı yada hangi sürümü kaldırır. (en yüksek versiyon tabi) intel centrio lu ekran kartsız bilgisayarım 11.04 ü açtı 32 bit versiyonunu ama mesela bazı işletim sistemlerinde grafik sorunu çıktı. ablam bu pc yi çöpe attı ben sahip çıktım :D o biçim tarihi eser yani (6 yıllık pc) neyse lafı fazla uzatmayalım yardımlarınızı bekliyorum.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

sem

Canlı CD ya da USB ile sistemini açarak, en kesin cevabı alabilirsiniz. =)

Bir sistemi açın bakalım nasıl bir tepki verecek, performans ne alemde. "Canlı Canlı" görmüş olursunuz =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

eronis

canlı yayında test sürüşü diyon yani :) tamam indiriyorum şimdi ubuntu 13.10 u :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

mthan

Alıntı yapılan: eronis - 10 Şubat 2014 - 01:14:58
arkadaşlar pardus ve ubuntu arasında kaldım. biraz daha geniş bir pergeli var diye ubunutuyu istyorum. Bilgisayarım tarihi eser :D asus eee pc. ekran kartım yok ama mount and blade warband oynayabiliyorum. işlemcim intel i945gme. intel atom işlemci ailesinden. 2gb ram var. onun dışında pcnin içinde fan var :D çok iyi soğutuyor (kısaca başka bişi yok koskoca pcde :D) ramden falan sıkıntı olmaz işlemcim 32 bit işletim sistemlerini kapsıyor. ama ekran kartından korkuyorum. çünkü işlemciden grafik alıyorum ve çok eski bir işlemci...

onun içinde bir bilene sorayım dedim. bilgisayarım 13.10 u kaldırırmı yada hangi sürümü kaldırır. (en yüksek versiyon tabi) intel centrio lu ekran kartsız bilgisayarım 11.04 ü açtı 32 bit versiyonunu ama mesela bazı işletim sistemlerinde grafik sorunu çıktı. ablam bu pc yi çöpe attı ben sahip çıktım :D o biçim tarihi eser yani (6 yıllık pc) neyse lafı fazla uzatmayalım yardımlarınızı bekliyorum.
Hocam ben iki dağılımı da kullandım hemen kurulum yapacaksanız ubuntu ile şansınızı deneyin derim ben Pardus 2.0 debian sid tabanlı olduğu için biraz kararsız.Canınızı sıkabilir.3.0 çalışmaları güzel gidiyor fakat tam anlamıyla sonuçlanmadı bildiğim kadarıyla.
Birde ubuntu forumu gerçekten çok etkileyici.Hangi dağılımı kurarsanız kurun buradan bağınızı kesmemenizi tavsiye ederim.Diğer forumlarda bu kadar hızlı yanıt almanız malesef mümkün değil.
Özgür yazılım....
http://getgnu.org/

eronis

pardustaki eksikliklerin bende farkındayım ayrıca ubuntu pardusa göre daha az sistem isteyen daha hızlı bir işletim sistemi. onun için ubuntu forumdayım... ve katılıyorum meb kesinlikle yapamadı bu pardusu :D olmadı bu olmadı :D

if