[Çözüldü] 12.04 sürümünde yüksek ses sorunu

Başlatan mehmetkonuk, 25 Ocak 2014 - 22:19:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmetkonuk

http://www.furuncu.com/blog/tag/ubuntu-12-04-ses-sorunu/
bu linkdeki konuyu inceledim ama olmadı çünkü ben böyle bir çıktı aldım
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'venerix-pkg-precise.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'google-chrome.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'yandex.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'yandex-disk.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'venerix-pkg-precise.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'google-chrome.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'yandex.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'yandex-disk.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
E: alsa-hda-dkms paketi bulunamadı

ses kartımın mödeli budur:Realtek ALC662 rev1
sistem sesini sona getirdigim herhangi bir ses kesik kesik geliyor ama azalttığım da sorun yok bu sefer ses az çıkıyor :((
Uçmak istediğini kimseye söyleme, yoksa düşürmeye çalışırlar.

UykusuzBizon

Bağlantıyı incelerseniz sanırım işinize yarayabilir.
Beni doyurmuyor ne para ne sistemin masalı.

mehmetkonuk

GhosTon

Alıntı yapılan: mehmetkonuk - 26 Ocak 2014 - 13:02:55
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=gjAR6W0qBz4
oluşan hatanın video sunu çektim hata galiba donımsal

Zaten var olan ses sınırını aşıyorsun... Yani %100 ün üzerine çıkarak donanımı zorluyorsun büyük ihtimal de ya elektrik akımından yada ses sistemini kontrol eden bir çip var ondan kaynaklı korumaya alıyor. Benim leptop um samsung bende bazen %100 üzerine çıkarıyorum böyle bir problem olmuyor ama ses bozuluyor.

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

mehmetkonuk

Alıntı yapılan: guopx - 03 Şubat 2014 - 19:44:18
@mehmetkonuk
Sorun nasıl çözüldü?
Evet kasanın ön tarafındaki jak girişlerini iptal ettim sorun çözüldü.