bios ayarları yapamıyorum ve kurulum yapamıyorum

Başlatan seyd, 31 Ocak 2014 - 09:02:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seyd

ubuntu da biosa giremiyorum.. açılışta hangi düğmeye basarsam basağım açılmıyor.. Ubuntu yanına debian kurmak istiyorum fakat kurulum kesinlikle başlamıyor

arpia

BIOS'a girmenizin Ubuntu yada başka bir işletim sistemiyle alakası yok. Bilgisayarda işletim sistemi olmasa da BIOS'a girebilirsiniz.

Kullandığınız bilgisayarın marka modeli nedir acaba?

seyd

Sony Vaio Fit Serisi SVF1521NSTW  yazılımla alakalı değil diyorsunda daha önce win8 i kaldırrıp ubuntu kurmadan önce sorun yoktu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ocak 2014 - 12:46:23

Daha önce kapalıyken assist tuşuna basmam yeterliydi.. Sormak istediğim ubuntuda farklı bir ayar gerektiriyormu?

heartsmagic

BIOS'a sistem üzerinden veya başka bir tuş ile nasıl girilir bilemiyorum ancak BIOS yapılandırmasına girmek sistemden bağımsızdır @arpia'nın söylediği gibi. F12 olur, F10 olur, F2 olur bir şekilde girebilmen lazım BIOS ayarlarına.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

arpia

F2 tuşu kullanılarak giriliyor gibi gözüküyor.
Bazı vidyolarda F2 tuşuna basılı tutarken açma tuşuna basıyor ve BIOS gelene kadar elini F2 tuşundan çekmiyor (İlginç).

Bataryayı çıkarıp bir kaç kez açma tuşuna bastıktan sonra tekrar bataryayı takıp F2 tuşu ile girmeyi önermişler, denersiniz ikisini de.

Sevgili @heartsmagic'in açıkladığı ve benim anlatmaya çalıştığım gibi; BIOS işletim sisteminden önce yüklendiği için bilgisayarınızda bırakın işletim sistemini, takılı bir sabit disk bile olmasa BIOS'a girebilirsiniz.