HDMI Çalışmıyor

Başlatan osmanpavraz, 26 Ocak 2014 - 13:45:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osmanpavraz

Arkadaşlar merhaba hdmı çıkışım çalışmıyor. forum dan bir kaç yol denedim nvidia x server kurdum ama açılırken şöyle bir hata alıyorum.

You do not appear to be using the NVIDIA X driver.  Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server.

Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

mthan

konsolda root olarak nvidia-xconfig komutunu çalıştırmayı denediniz mi?
Özgür yazılım....
http://getgnu.org/

osmanpavraz

nvidia-xconfig: komut bulunamadı

bu cevabı verdi reminal

mthan

Alıntı yapılan: osmanpavraz - 26 Ocak 2014 - 14:29:51
nvidia-xconfig: komut bulunamadı

bu cevabı verdi reminal
Şu komutların çıktılarını paylaşır mısınız;
lspci | grep VGA
glxinfo | grep version
glxinfo | grep render
Özgür yazılım....

osmanpavraz

lspci | grep VGA çıktısı

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
701:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108M [GeForce GT 525M] (rev ff)

glxinfo | grep version çıktısı

'glxinfo' programı şu anda kurulu değil. Kurulumunu şunu yazarak yapabilirsiniz:
sudo apt-get install mesa-utils

glxinfo | grep render çıktısı

'glxinfo' programı şu anda kurulu değil. Kurulumunu şunu yazarak yapabilirsiniz:

mthan

Benim anladığım kadarıyla sistem ekran kartını görmüş sizde driverı yüklemişsiniz.Sorun Xorg olabilir pek bilgim yok o konuda.Araştırıyorum.Bende de benzer bir sorun olmuştu.Son olarak Nvidia Xsreveri nerden indirip kurdunuz?(synaptic,yazılım yöneticisi?)
Özgür yazılım....

heartsmagic

Öncelikle sürücü konusunu netleştirelim, çıktılarda sürücüye ait bilgi yok ne yazık ki zira uçbirimdeki iletide söylenen paket kurulmamış. O olmayınca da bilgi almak mümkün değil. Ben sürücülerin kurulduğunu düşünmüyorum açıkçası zira Nvidia'nın aracı için komut bulunamadı diyor. Yine de emin olmak için ilgili paketi kuralım. Bu arada, uçbirim Türkçe olarak ilgili paketin olmadığını söylemesine, nasıl kurulacağını da göstermesine rağmen neden kurmuyor arkadaşlar o paketi anlayamıyorum.

glxinfo | grep render
dpkg -l | grep nvidia

Sistemde çift grafik kartı var, sürücüler zaten doğrudan kurulmamalı. Forumdaki Optimus başlıklarına bakarak kendi sürümün için doğru olan Bumblebee sürümünü kurmalısın @osmanpavraz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

osmanpavraz

Bumblebee kurulumunu yapmıştım daha önce

heartsmagic

Çıktıları aktarmadıktan sonra yorum yapamayız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.