"Low Graphics Mode" sorunu

Başlatan Degauser, 23 Ocak 2014 - 20:08:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Degauser

DÜZENLEME:
Linkte belirttiğim konuyu be daha bir çok konuyu inceledim. Sorunu çözemedim.
Flash belleğe kurayım dedim, asking for cache data failed hatası alıp durdum ve kurulum kilitlendi (16 GB Sandisk)
Hard diske tekrar kurayım dedim, gayet sorunsuz kurdum. Güncellemelerin hiç birin yapmadan (ilk kurulumda güncellemeleri direk yapmıştım) LAMP Server ve BlueFish kurdum. İşimi bitirip yattım. Ertesi gün yine aynı hata.
Terminale her girdiğimde Asking for cache data failed hatası alıyorum. Sürekli bunu yazıyor. Normalde
user@pc: gibi bir satır olması gerekirken bu satır kayboluyor. herhangi bir komut yazdığımda geri geliyor.

Anlam veremiyorum gerçekten aylarca kullandığım bir işletim sistemi, aynı kafayla kullanmaya devam ediyorken bir sorun çıkardı. Sıfırdan kurdum ve yine aynı sorunu, bu sefer hiç kullanmadan çıkardı. Gerçekten nedir problem anlayamıyorum. Bu tarz şeylerden kaçmak için Linux dağıtımları aramaya başladım ama bitmediler. Pardus daha kurulum ekranında görüntüyü bozuk basıyordu, ekranda çeşitli noktalar çıkarıyordu ve efektlerde kasmalar yapıyordu. Ubuntu'da hatanın ne olduğunu bile söyleyemiyorum uyuduk uyandık bozuldu oldu.

Çözüm önerilerinizi, hatta dağıtım önerilerinizi bekliyorum.

Intel 2,80 GHz 6MB Cache
Nvidia GeForce 9600M GS
//Düzenleme
http://askubuntu.com/questions/141606/how-to-fix-the-system-is-running-in-low-graphics-mode-error

Şu konuda yazılanları denedim ama beceremedim. Sürücümü yeniden kurmayı vs denedim ancak hep hata aldım.

Linkteki konuda da gösterildiği gibi, bilgisayarımdan görüntü alamıyorum. Şu hatayı alıyorum:

The system is running in low-graphics mode

Your screen, graphics cards, and input device settings could not be detected correctly. You will need to configure these yourself.

Neler önerebilirsiniz? Bilgisayar hiç sorunsuz çalışıyordu. Gayet normal bir şekilde kapattım. Ertesi gün bu hâldeydi. Yardım ederseniz sevinirim.

heartsmagic

Durduk yere genelde olmaz bu sorun. Sürücüler veya sistem güncellendi mi?
Ayrıca, grafik kartının markası ve modeli nedir. Modelinden ziyade şu an markası önemli. Bir de sürücü kurup kurmadığın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Degauser

Merhaba.

nVidia 9600M GS kullanıyorum. Güncelleştirme yaptım. Ama ne zaman yaptım, çok uzun zaman ara vermiştim ubuntu kullanmaya. Bir açtım 200 küsür güncelleme var hepsini yükledim. Bilgisayarı yeniden başlatıım. En az 4-5 gün kullandım onun üstüne de.

Sürücü kurup kurmadığın demişsin, ubuntu neyi önerdiyse onunla devam ettim ben yalnızca bu kadarını hatırlayabiliyorum çünkü kuralı epey bir zaman olmuştu.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ocak 2014 - 18:36:36

düzenlemeyi incelerseniz sevinirim.

heartsmagic

"Asking for cache data failed" hatasının normal diskle değil de harici USB diskle alakası vardır. Bilindik bir hata, ancak senin sisteminin açılmaması ile ilgili değildir. Yeniden kurulumdan sonra bu hatayı görüyorsun? USB disk takılı mıydı sisteme?
Sistem gittiği yere kadar gitsin, ardından ctrl+alt+f1 veya f2 ile uçbirime düşebiliyor musun diye bakabilirsin.

Dediğim gibi normalde olmaz bu durum. Örneğin çekirdekle grafik kartı sürücün uyuşmuyordur sorun yaşarsın, sürücülerle X sürümü uyuşmuyordur sorun yaşarsın vs. Ancak, bu sorunların yaşanması içinde günlük kullandığın sistemde bir şeylerin değişmesi lazım ki o da ancak güncellemeyle olur. Bunun haricinde uzun süredir sorunsuz kullandığın bir sistemde birdenbire bu olduysa akla sadece donanım sorunu gelir.

Ayrıca, bu türde sorunlardan kaçmak için Linux tarafına geldiysen ve görmemeyi umuyorsan bir nevi hata yapıyorsun demektir. Her işletim sisteminde hata, sorun yaşanabilir olağan şeyler bunlar. Hatta bizim taraf daha devingendir, daha fazla paket sürekli ama sürekli güncellenir. Elbette hata ve sorun yaşamama gibi bir durum olabilir, ancak bunun garantisi yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Degauser

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Ocak 2014 - 21:30:20
"Asking for cache data failed" hatasının normal diskle değil de harici USB diskle alakası vardır. Bilindik bir hata, ancak senin sisteminin açılmaması ile ilgili değildir. Yeniden kurulumdan sonra bu hatayı görüyorsun? USB disk takılı mıydı sisteme?
Sistem gittiği yere kadar gitsin, ardından ctrl+alt+f1 veya f2 ile uçbirime düşebiliyor musun diye bakabilirsin.

Dediğim gibi normalde olmaz bu durum. Örneğin çekirdekle grafik kartı sürücün uyuşmuyordur sorun yaşarsın, sürücülerle X sürümü uyuşmuyordur sorun yaşarsın vs. Ancak, bu sorunların yaşanması içinde günlük kullandığın sistemde bir şeylerin değişmesi lazım ki o da ancak güncellemeyle olur. Bunun haricinde uzun süredir sorunsuz kullandığın bir sistemde birdenbire bu olduysa akla sadece donanım sorunu gelir.

Ayrıca, bu türde sorunlardan kaçmak için Linux tarafına geldiysen ve görmemeyi umuyorsan bir nevi hata yapıyorsun demektir. Her işletim sisteminde hata, sorun yaşanabilir olağan şeyler bunlar. Hatta bizim taraf daha devingendir, daha fazla paket sürekli ama sürekli güncellenir. Elbette hata ve sorun yaşamama gibi bir durum olabilir, ancak bunun garantisi yok.

aynen usb olayını okumuştum ancak ben sadece kurulumu usb den yaptım (ilk kurduğumda da öyleydi ama hiç bir hata almamıştım). bu hatayı -bugün- aldığımda ise bellek vs takılı değildi. onu garipsedim zaten.

hatadan kaçmak olayı ise aslında yanlış ifade ettiğim bir şey. hani nasıl diyebilirim; kararsızlıktan, stabil çalışmamaktan, güvenlik yoksunluğundan vs kaçmaktı, o anlamda söyledim ki linux bunu tartışmasız en iyi yapan çekirdek -bence-

ekran kartımda vs bir sorun olmuş mudur bilmiyorum. 4-5 yıllık bir laptop. hard diskimden çok şikayetçiyim ama ekran kartımla ilgili bir sıkıntı yaşamadım. kurulumları tekrar gözden geçireceğim gerekirse birkaç temiz kurulum daha yapıp duruma bakacağım. dvd den kurmayı da deneyeceğim.