Samsung Android USB Sürücüleri

Başlatan mc191, 01 Şubat 2014 - 14:27:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mc191

Merhaba arkadaşlar, Samsung Galaxy S3 ve Mega marka telefonları USB kablo ile bağladığım zaman bilgisayarda "Samsung_Android" olarak görünüyor fakat kesinlikle içeriği görüntülemiyor.
Ekran görüntüsü ekliyorum:

heartsmagic

Ubuntu sürümü 12.04 mü?
Telefonları ne şekilde bağlıyorsun. Bağladığında telefonda görünüyor olması lazım, MTP, PTP gibi. PTP olarak denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mc191

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Şubat 2014 - 17:03:16
Ubuntu sürümü 12.04 mü?
Telefonları ne şekilde bağlıyorsun. Bağladığında telefonda görünüyor olması lazım, MTP, PTP gibi. PTP olarak denedin mi?
12.04 evet.
Telefonu MTP olarak bagladigimda fotolardaki gibi durum. PTP ile hicbir arayuz alamadim. Takmamisim gibi pc tarafinda. Bununla beraber UMS olarak denedim. Sonuc ayni. Yalniz telefonu recovery modunda acip mount ettigimde yalnizca hafiza kartina erisebiliyorum.

imarah

Alıntı yapılan: mc191 - 02 Şubat 2014 - 01:10:48
Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Şubat 2014 - 17:03:16
Ubuntu sürümü 12.04 mü?
12.04 evet.
Telefonu MTP olarak bagladigimda fotolardaki gibi durum. PTP ile hicbir arayuz alamadim. Takmamisim gibi pc tarafinda. Bununla beraber UMS olarak denedim. Sonuc ayni. Yalniz telefonu recovery modunda acip mount ettigimde yalnizca hafiza kartina erisebiliyorum.

Buradaki sorunu çözmüş. Bi dene istersen.
Ayrıca geçici olarak airdroid yazılımını kullanabilirsin. Ben hep onu kullanıyorum.

mc191

ben de oyle yaptim ama aktarim bir hayli yavas oldu. Tavsiye icin tesekkurler :)

heartsmagic

@mc191, 12.04 zamanında sanırım mtp ile gvfs biraz sıkıntılı bir beraberliğe sahipmiş. Sonraki sürümlerde bu sorun giderilmiş, örneğin ben 13.10 ile hiç sıkıntı yaşamıyorum bu konuda. Ancak, 12.04 için çözüm önerisi var ve birçok kullanıcıda işe yaramış:
http://stackoverflow.com/questions/15055304/unable-to-mount-samsung-android-in-ubuntu

sudo add-apt-repository ppa:langdalepl/gvfs-mtp
sudo apt-get update
sudo apt-get install gvfs

Sistemi yeniden başlatman öneriliyor. Ayrıca telefonda USB ayıklama kipinin de haliyle açık olması lazım.

mc191

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Şubat 2014 - 13:12:35
@mc191, 12.04 zamanında sanırım mtp ile gvfs biraz sıkıntılı bir beraberliğe sahipmiş. Sonraki sürümlerde bu sorun giderilmiş, örneğin ben 13.10 ile hiç sıkıntı yaşamıyorum bu konuda. Ancak, 12.04 için çözüm önerisi var ve birçok kullanıcıda işe yaramış:
http://stackoverflow.com/questions/15055304/unable-to-mount-samsung-android-in-ubuntu

sudo add-apt-repository ppa:langdalepl/gvfs-mtp
sudo apt-get update
sudo apt-get install gvfs

Sistemi yeniden başlatman öneriliyor. Ayrıca telefonda USB ayıklama kipinin de haliyle açık olması lazım.

Sanırım bu sorunumu çözecekti fakat diğer konuda bahsettiğim hatayı yine aldım, kesinlikle bir şey kuramıyorum şu an. Hep aynı hatayı alıyorum.

heartsmagic

Diğer tarafa göre şekillendiririz artık bu konuyu.