[Çözüldü] Gdebi paket kurucu sorunu

Başlatan bertug, 12 Ocak 2014 - 13:44:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bertug

yandexdisk i kurduktan sonra bu şekilde bir hata ile karşılaşmaya başladım nasıl düzeltebil

[eklenti yönetici tarafından silindi]

bytan

Ekrandaki önerileri denedin mi?

sudo apt-get update
sudo apt-get install -f
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

bertug

Yaptım kardeşim yine durum aynı sen demeden önce yapmıştım. recovery mod ile geriye dönmek istemiyorum.  >:( >:( >:(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ocak 2014 - 22:35:56

kodları yazdığım halde olan bu :o

krwlng

@bertug, yandex depo listesini yerel depolardan kaldırıp aynı komutları tekrar verirseniz sorun çözülür sanırım.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

bertug

@krwlng, nasıl yapacağımı anlatma şansınız var mı ?

krwlng

"Yazılım ve güncellemeler" uygulamasını açıp "diğer yazılımlar" sekmesine geçin, sonrasında yandex için eklediğiniz depo adresini bulun listeden ve seçip kaldır düğmesine tıklayın, uygulamayı kapatıp, uçbirimden bir önceki iletideki komutları uygulayın.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

bertug

dediğinizi yaptım yine olmadı ama bu iki list uzantılı dosyaları silsem düzelecek büyük ihtimalle fakat silemedim bunun için hangi kodları kullanmam lazım ? :o

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2014 - 05:04:37

rm -rf '/etc/apt/sources.list.d'

kodu ile işimi gördüm yardımınız için çok teşekkür ederim forum sakinleri..

heartsmagic

@bertug, çıktıları ekran görüntüsü şeklinde değil de doğrudan geçersen buraya daha okunaklı olur forum için.

Esasında hatada söylüyor sana ne sıkıntı olduğunu. Yandex için eklenen dosyada bir yerlerde yanlış bir giriş var. Tamamını silmek yerine onu düzeltebilirdik.
Ayrıca, rm -ef değildir de rm -rf'dir muhtemelen kullandığın komut. Ancak tüm dizini silmen makul mü bilmiyorum. PPA ekleme aşamasında kendisi yeniden oluşturulur mu oluşturulmaz mı bakmak lazım. Garanti olması açısından:

sudo mkdir /etc/apt/sources.list.d

ile dizini tekrar oluştur. Çözülen başlıklarımız için de şöyle bir uygulamamız var: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bertug

@heartsmagic, saygılar çok teşekkür ederim.. ever ef değil rf yanlış basmışım.