[Çözüldü] Firefox bulunduğu dizini aç sorunu

Başlatan penguenmurat, 20 Aralık 2013 - 13:34:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

penguenmurat

Merhaba linuxcular, bugüne kadar bi sorun olduğunda çoğunlukla format attım ama bad sectorler çoğaldı.

Sorunum şu: Firefoxda bi dosya indiriyorum indirme çubuğuna tıklayıp bulunduğu dizini aç diyorum thunar yerine audacious açılıyor. (sistemim ubuntustudio 13.10)
Bu sorun program kurup silerken oldu. Lütfen yardım edin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Aralık 2013 - 14:01:54

şunuda ekleyim belki yardım etmek isteyenlerin işine yarar. Bleachbitle önbelleğide temizliyorum. Daha öncesinde farklı konuda hata vermişti bu işlem.

cagriemer

/usr/share/applications ya da ~/.local/share/applications altinda bulunan dosyalardan bir ya da birkacinda herhangi bir degisiklik yaptiniz mi? Yapmadiysaniz bu problem hangi uygulamayi yuklerken meydana geldi?

penguenmurat

değişiklik yapmadım. gerekli programları kurup sistemi güncelledikten sonra remastersys ile iso yedeğini alacaktım. en son rss programı kuruyordum ama hangi programda bu hata oldu anlamadım.

Bu arada /home/murat/.local/share/applications/ bölümü boş çıktı

cagriemer

Bu dizinlerde ilgili olabilecek dosyalarda thunar yerine audacious gelip gelmedigini kontrol etmeniz gerekiyor. Ne yazik ki nokta hedef veremiyorum sunlara sunlara bakin diye. Dosya yoneticileri, default listeler, mimetype'lar vs. gibi ayarlarin tutulabilecegi dosyalara bakmalisiniz.

penguenmurat

araştırıyorum dediğiniz dosyaları, yardım için teşekkür ederim. Sorunu çözünce geri dönüş yaparım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Aralık 2013 - 14:52:15

Sorun Çözüldü :)
Ayarlar Yöneticisinden tercih edilen uygulamalar bölümünde dosya yöneticisi olarak thunar vardı ama işlemiyormuş. audacious ile değiştirdim ve tekrar thunar yaptım Sorun Çözülmüş Oldu. Teşekkürler forum.ubuntu