Mount ve bir kaç sorun

Başlatan cantstand, 23 Ocak 2014 - 12:40:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cantstand

Merhaba arkadaşlar
ktorrent kullanıyorum . sistemi her açtığımda
"One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted."
hatasını alıyorum . nerden bulduğumu tam hatırlamadağım bir kaynaktan bir kaç kod yazarak düzeltmiştim . fakat sorun yine başladı . nasıl çözebiliriz bunu .
hazır bulmuşken bir soru daha sorayım :) 13.04 sürümünü kullanıyorum  . 13.10 a yükseltme yaparken yükseltme ekranı gelmiyor . depolar taranıyor ekranından sonra internetinizi kontrol edin diyor sonra da kapanıyor . nasıl yaparız bunu ? . he bir de bu yükseltmeden sonra benim yağtığım bütün ayarlar gider mi ?
şimdiden teşekkürler .

heartsmagic

Hatadan şu anlaşılıyor, Ktorrent'in yazmaya çalıştığı bölüm bağlı değil. Nereye yazıyor Ktorrent, yani nereye iniyor torrentler? Başlangıçta kendiliğinden bağlanmayan bir disk bölümüyse bunu Diskler adlı uygulama ile yapabilirsin.

Diğer sorun için yeni başlık açsan aslında daha güzel olur. Fakat bir öneri sunayım, olmazsa öyle başlık açarsın.

sudo -H gedit /etc/apt/sources.list

ile dosyayı aç ve öncelikle Ubuntu'nun kendi depoları haricindeki depoları kapat. Bunu satırların başına # koyarak yapabilirsin. Ardından Ubuntu'nun depolarındaki raring ifadelerini saucy olarak değiştir, dosyayı kaydet kapat.

Ardından:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

ile elle yükseltmeyi dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.