wine ile Coşku ATU uygulama sorunu

Başlatan aspiranko, 13 Aralık 2013 - 01:06:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aspiranko

Arkadaşlar öğretmenim ve coşku yayınlarının Windows için olan yazılımını Wine ile ubuntuda çalıştırdım burada sorun yok. Fakat kitapları ekleyemedim. Kitap yükle linki çalışmıyor. Kitaplar Windowsta belgeler altından okuyor burada masaüstüne kopyaladım gene başaramadım yardımcı olacak kişi çok faydalı olur. Windows'a mecburi bağımlılığımı bitirmede bir adım daha olacak sağolun

heartsmagic

Bağlantı pasif mi yoksa hiç mi çalışmıyor? Wine'ı uçbirimden açıp ilgili işlemi yapıp ne çıktı verecek diye bakabiliriz.

wine ~/.wine/falanca/uygulama.exe

gibi bir yolu olmalı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aspiranko

Ne demek istediğinizi anlamadım ama şöyle anlatmaya çalışayım program aynen windowtaki gibi çalışıyor. Windows a da ilk yüklediğimde boş burada da öyle fakat windowsta kitap yükle linkine tıkladığımızda branş kitaplarını seçiyoruz yükle diyoruz o kitaplar programda görünüyor. Burada kitap yükleye tıklıyorum bişey olmuyor. Ben kitapları aradım windowsta belgelerimde yüklü coşku kitaplar diye onları kopyaladım ubuntu belgelere masaüstüne falan açamadım ne yaptıysam olmadı. Bu arada okullarda akıllı tahtalarda pardus ve windows yüklü ama ne akla hizmet tüm yazılımlar windows için çıkıyor hızına ve sadeliğine hayran olduğum linux yazılımlarını okulda kullanamıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Aralık 2013, 02:35:34

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Aralık 2013 - 02:46:04

Buradaki ilk iki resim ubuntudan 3. ise windowstan ikinci resmi üçüncüye çevirmeye çalışıyorum. Amacım bu. Uçbirim kullanabiliyorum ama verilen komutları yazma şeklinde kendim türetemem yardımlarınız için teşekkürler

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Kitap Yükle dediğinde hiçbir şey olmuyor yani? Kitapları bizim taraftaki herhangi bir dizine taşımak sana yardımcı olmaz diye düşünüyorum, o şekilde görmez uygulama.
Önerdiğim yöntemde ise wine'ı uçbirimden açarak uygulamayı görmek lazım. Fakat çözüm olur mu bilmiyorum. Uygulamanın tam yolunu bilmediğim için doğrudan tarif edemiyorum ne yazık ki ancak şu yöntemi kullanabilirsin.

wine ~/.wine/drive_c/Program yazıp TAB tuşuna bas. Uçbirim senin için tamamlar dizini, ardından bir kere daha TAB'a bas bu sefer bir sonraki dizini gösterir. Uygulama dizini neyse oraya kadar TAB ile devam et ve .exe dosyasını bulana kadar tamamla ismi. Sonra enter tuşu ile açarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.