[Çözüldü] nümeric kaypad ayarları

Başlatan Gündüz, 16 Mayıs 2014 - 17:18:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gündüz

Daha önceki sürümlerde "Numeric keypad delete key behavior" kısmına girerek yapabildiğimiz ayarları 14.04 sürümünde nasıl yapabiliriz.

heartsmagic

Gnome tarafı bu ayarları doğrudan klavye ayarlarından çıkartıp gnome-tweak-tool aracına aktarmışlar. Kurmayı deneyebilirsin ancak gnome-shell-common bağımlılığı var haberin olsun. Kısacası fazladan paket kurulacak sistemine.

İlla arayüzle mi olsun istiyorsun yoksa farklı yollardan yapsan da olur mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Gündüz

Öncelikle ilginiz için teşekkürler,benim sorunum kullandığım muhasebe programında(luca) fiş girerken rakam yazılacak bölüme geldiğimde ondalık kuruş hanesini yazabilmek için (,) e bastığımda nümerik klavyedeki virgül işlemiyor .Daha önce bahsettiğim şekilde bu sorunu  halletmiştim ama bu sürümde çözemedim.Söylediğiniz paket yüklersem  bu sorun çözülürmü ve (bu konularda çokta bilgili değilim) bahsettiniz bağımlılığın ne gibi olumsuz etkileri olabilir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Mayıs 2014 - 12:23:59

Evet, gnome-tweak-tool paketini kurup ayarları yapınca sorunumu çözdüm.Teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Mayıs 2014 - 12:28:32

if