E-posta sunucusu kurma???

Başlatan burhan3347, 02 Aralık 2013 - 01:21:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burhan3347

Arkadaşlar bi kaç gündür uğraşıp yapamadığım bi proje var sizlerden tüyo/yardım bekliyorum. Öncelikle ubuntu ile aram iyi değildir bunu belirtim hatta daha önce hiç kullanmadım diyebilirim.
Projem
E-Posta Sunucu kurulumu ve konfigürasyonu
E-posta protokolleri ve çalışma şekilleri. (SMTP, POP, IMAP)
Linux'ta e-posta servisleri (Qmail, Postfix ve Sendmail)
Postfix, Qmail veya Sendmail server kurulumu ve konfigürasyonu (Dosyası kullanılarak SPAM mail engellenmesi, ile Takma E-posta Adresleri tanımlanması)
Uygulama: Bağlı bir kullanıcının mail gönderip alabileceği şekilde e-posta sunucusunu konfigüre edilmesi

arkadaşlar ne yapmam gerekiyor nerden başlamam gerekiyor hangi adımları takip etmem gerekiyor ???

huseyin.tekinay

Sen dünümüz, bugünümüz, yarınımızsın,
en büyük ustalığımız,
en ince hünerimizsin.
Sen aklımız, yüreğimiz ve yumruğumuzsun.  N.Hikmet

heartsmagic

Ne yazık ki bunlar tüyo ile halledilebilecek meseleler değil. Bu bir araştırma ödevi/projesi ise mutlaka zaman ayırmalı, okuma yapmalısın. Ardından uygulama aşamasına geçmek için uğraş vermelisin. Bizler ancak sana yol gösterebilir, anlamadığın yerleri cevaplayabiliriz. Bu şekilde sana yardımcı olmamız çok mümkün değil ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burhan3347

ubuntu serveri ve arayüzü ,apache2, mysql-phpmyadmin bunları hepsini sorunsuz bi şekilde kurdum hatta sudo apt-get install postfix
diyerek postfix i kurdum şimdi ne yapmam gerekiyor ?

burk