[Çözüldü] Diğer disk bölümlerine nasıl erişirim?

Başlatan FearLeasTR, 15 Kasım 2013 - 17:33:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FearLeasTR

Merhaba Arkadaşlar Ben Ubuntu ya Yeni Geçtim Ama Wİndows da Yerel Dİsk C D vardı orya nereden ulaşabilirim acaba

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

FearLeasTR

sudo: fdisk-l: command not found diye birşey yazdı

onparmakfklavye

iceboy

Eğer ubuntu açıkken windows'un kurulu olduğu C Veya D yi görüntülemek istiyorsanız;

Dosyaları açtığınızda (Windowstaki bilgisayarım'ın linuxtaki karşılığı diyebiliriz)

Sol tarafta devices'in altında görünüyor olması gerekiyor bende görünüyor.

Siz türkçe olarak kurduysanız cihazlar filan yazar tam hatırlamıyorum
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

FearLeasTR

Alıntı yapılan: iceboy - 15 Kasım 2013 - 18:36:16
Eğer ubuntu açıkken windows'un kurulu olduğu C Veya D yi görüntülemek istiyorsanız;

Dosyaları açtığınızda (Windowstaki bilgisayarım'ın linuxtaki karşılığı diyebiliriz)

Sol tarafta devices'in altında görünüyor olması gerekiyor bende görünüyor.

Siz türkçe olarak kurduysanız cihazlar filan yazar tam hatırlamıyorum

Dediğiniz Yere Girdim ama bir sürü klosör var bin,boot,cdrom,dev,etc......
Böyle gidiyor ??

gecegezen

Herhangi bir klasörü acıtığınız zaman sol tarafta aygıtlar altında disk boyutları yazar. Onu tıkladığın da windows altında c d hangisi boyutuna göre takılıcaksınız biraz o tabirleri sadece windows kullandığı için bu taraflarda onlar pek işe yaramıyor.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

tlg

Daha kolay anlaşılması için, Gparted ile etiket koyabilirsin disklere veya Windows altında disklerinin isimlerini değiştirsen de olur.

bytan

Foruma ve sisteme hoşgeldin. Forum genelinde kullandığımız yazım kurallarını uygularsan memnun oluruz. Örneğin her kelimenin ilk harfini büyük harf yapmamak güzel bir başlangıç olabilir.

Madem sistemde yenisin, ilk durağımıza bakmak isteyebilirsin:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=142.0
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

FearLeasTR

Alıntı yapılan: bytan - 15 Kasım 2013 - 21:52:57
Foruma ve sisteme hoşgeldin. Forum genelinde kullandığımız yazım kurallarını uygularsan memnun oluruz. Örneğin her kelimenin ilk harfini büyük harf yapmamak güzel bir başlangıç olabilir.

Madem sistemde yenisin, ilk durağımıza bakmak isteyebilirsin:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=142.0

Çok özürdilerim kusura bakmayın :) kullandığım sosyal paylaşım sitelerinden alışkanlık olmuş

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.