skype ve diğer webcam kullanan sitelerle ilgili sorun

Başlatan cemmycash, 03 Ağustos 2013 - 16:31:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemmycash

merhaba,

ubuntu 13.04 sürümünü kullanıyorum. yeni kullanmaya başladığım için anlayamadım tam. skypeyi zar zor kurduktan sonra skypede görüntülü sohbetin olmadığını sadece sesli sohbet seçeneğinin olduğunu gördüm. neden böyle?

2. sorunum ise omegle,chatroulette vs gibi kamera isteyen sitelerde küçük bir onay penceresi gelir de onaylarsanız açılır ya kamera. bende o onay penceresine tıklanmıyor dolayısı ile kamera da açılmıyor. flash player,java vs güncel sürümleri yüklü. yardım ederseniz sevinirim.

furkankalkan

Ne tür bir webcam bu ? Harici mi yoksa dahili bir tane mi ? Bir de lsusb çıktısını alabilir miyiz ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

cemmycash

Bus 001 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 002 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 001 Device 003: ID 138a:0018 Validity Sensors, Inc.
Bus 001 Device 004: ID 064e:e258 Suyin Corp.
Bus 002 Device 003: ID 09da:054f A4 Tech Co., Ltd
Bus 002 Device 004: ID 0a5c:21b4 Broadcom Corp. BCM2070 Bluetooth 2.1 + EDR

hp pavillion dv60-30et bilgisayar modeli.
hd truevision modeli laptop dahili kamerası.

heartsmagic

Eğer kurulu değilse depolardan Peynir (Cheese) uygulamasını kurup bir deneme yapar mısın? Skype üzerinde görüntülü sohbet mevcut, o sende çalışmıyor büyük ihtimalle şu an. Ancak diğer siteler için doğrudan bir şey söyleyemeyeceğim ne yazık ki. Java güncel ama hangi Java sürümü kurulu? Oracle Sun mı yoksa OpenJDK mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cemmycash

java openJDK ve eklentileri yüklü.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2013 - 16:43:02

cheese kuruldu ve denendi. kamerayı algılıyor. ama skypedeki videolu görüşme ve diğer sitelerdeki problem hala devam ediyor.

heartsmagic

Skype ve video sorunu için forumda bir iki başlık olacaktı önerilerin olduğu, onları bir denersin.
Java içinse yine ya forumdan ya da Wiki'den yararlanarak Oracle Sun'a ait Java sürümlerinden birine geçmeyi dene lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cemmycash

@KorsaN

O sorun bendede vardı, Adobe Flash Playerin yada İnternet tarayıcısının Güvenilir sitelerine hangi sitede sorun yaşıyorsan o adresi ekle, sayfaya f5 çek o siteye girdiğinde artık  Kamera kısmında İzin Ver/Reddet kutucuğunu görmezsin yada Adobe Flash Eklentisini indir onun çok faydası olacak sana