Wine ile Yüklenen Office 2007 kaldırma

Başlatan clskn, 14 Kasım 2013 - 09:30:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

clskn

Merhaba;

Günlük işlemlerimi için gerekli olan Excel uygulamasında kullandığım formulleri OpenOffice ve Libre desteklemediği için MS Office kullanmam gerekiyor. Uzun araştırmalar sonucu Wine ile MS Office kurulduğunu öğrendim. Tarif edildiği şekilde kurmama rağmen stabil çalışmadı. Mecbur Open Office kurdum geri.  MS office Wine üzerinden kaldır dediğimde kaldırmaya çalışmadan hemen kaldırıldı uyarısı veriyor ama kaldırmıyor.
Bunun bana sıkıntısı mail ekindeki xls dosyasını indir dediğimde MSoffice ile açmaya çalışıyor ve hata alıyor.

MS Office nasıl kaldırabilirim ?

Teşekkürler

alorak

Hocam sorunuza tam yanıt değil ama playonlinux (wine ek yazılımı) ile office 2010'u kurabilip rahatlıkla kullanabiliyorsunuz ama ufak ayarları oluyor düzgün açabilmesi için. Özellikle xlsx lerden sonra msoffice kendisine biraz daha bağladı o olayları ne yazık ki. Sorunuzun yanıtına gelince. tarayıcı ayarlarınızdan dosya formatını açan yazılımı değiştirmeniz gerekmekte. Veya tarayıcı değil mail istemcisi kullanıyorsanız onun ayarından düzeltmeniz çok daha uygun olur.
özgürlük için

heartsmagic

Eğer kaldır demene rağmen kaldırmıyorsa ev dizinindeki gizli .wine dizinine bakabilirsin. ctrl+h ile görebilirsin ilgili dizini. Alt dizinlere inerek ilgili MS Office dizinini bulup silersin. Dosyaları da birlikte aç kısmından ayarlarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

~/local/share altında Wine'nın kullandığı mime'ler kalmış da olabilir.