Usb önyükleme sorunu

Başlatan cevher, 01 Ekim 2013 - 23:41:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sdelican

bende geçen gün mint kurmaya çalışırken usb belleği görmüyordu. önceden boot seçimi listesinde kingston olarak görünen bellek görünmüyordu, sadece usb hdd seceneği vardı. bunu seçtiğimde hiçbirşey yapmıyordu.

daha sonra bios ayarlarında USB BOOT : disabled/enabled seçeneğini enabled olarak değiştirdim ve şıkır şıkır işimi hallettim.

belki sizin sıkıntınız da bu yüzden olabilir. Bu araya ben pendrivelinux sitesinden indirdiğim universal usb installer programını kullandım.
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

cevher

Yok, öyle bir seçenek yok benim biosta.

heartsmagic

FDD veya FDD zip senin aradığın şey değil. Listede USB belleğin adıyla, sanıyla görünüyor olması lazım normal şartlar altında. Dizüstü mü bu? BIOS'a girmeden açılış aygıtını değiştirebiliyor olman lazım, genelde de F2 ile yapılır bu seçim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cevher

listede. Bilgisayar masaüstü bilgisayar.
Biosta harddisk prioty seçenği var orada flash belleğin ismi yazıyor ama boot listesinde yazmıyor.
Boot edebilen cd tom var, onun da  ismi geçmiyor ama boot ediyor.
Bütün F'ler ile denedim açılışta seçim yaptırmadı.

heartsmagic

Masaüstü ise f2 olmaz zaten diye tahmin ediyorum. Açıkçası açılış sıralamasına bir şekilde belleğin getirilebilmesi lazım fakat masaüstü sistem kullandığım zamanlarda hiç bu ihtiyacı hissetmediğim için söyleyeceklerim seni doğru bir şekilde yönlendirmeyebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aaron

Anladığım kadarı ile USB kurulumunu da Ubuntu üzerinde yapmaya çalışıyorsunuz. Ubuntu'daki "Başlangıç Diski Oluşturucu"yu denediniz mi?

cevher

İSO'yu belleğe yazabildim ama  bilgisayarı usbden başlatamıyorum.