[Çözüldü]13.04 Raring Ringtail yoksa 12.04.2 LTS Precise Pangolin kurmalıyım?

Başlatan pur, 03 Ekim 2013 - 13:43:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pur

Merhaba Arkadaşlar.

Asus N55S Notebookuma Ubuntu yükleyeceğim fakat hangi Sürümünü yükleyeceğim, karar veremedim. 13.04 Raring Ringtail: Bu sürüm Ocak 2014′e kadar* desteklenecektir diye yazıyor. Sonra ne olacak? Tekrar başka bir Sürüm mü yüklemem gerekecek?

Bir sorum daha var. D Bölümünü yedeklemek için bir Harici Harddiskim yok. D Bölümünü silmeden yüklesem sorun yaşar mıyım?

Simdi den Teşekkür ederim.  :)

onuryorukoglu

Evet 13.04'ün desteklenme süresi bitince, bir süre sonra yeni sürüm (13.10) çıkacak ve o sürüme yükseltebilirsin sistemini. Ben şu an 13.04 kullanıyorum, hiç bir sorunum yok. Tabi bazı küçük tatlı sorunlarla her zaman karşılaşacaksın Linux dünyasında, bu sorunlar da zaten Linux'u öğrenmek için bir fırsat yaratıyor sana. 12.04 kullananlar da aynı şeyleri söyleyeceklerdir. 12.04'ün destek süresi 5 yıl. Ama 13.04 daha güncel bir sürüm. Seçim senin :)

pur

Teşekkür ederim Onur Bey. Verilerimi yedekledikten sonra bende 13.04 yükleyeceğim.

decent

Merhaba @pur,
Güncel sürüm istersen, 17 Ekim 2013 tarihinde final sürümü çıkacak olan Ubuntu 13.10 sürümünü de düşünebilirsin.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=40663.0

pur

Teşekkürler @decent . Simdi indirdim CD ye yazdırdım. Sanırım Ubuntu 13.10 Sürümüne yükselte  bilirim ilerde?

onuryorukoglu

decent

Alıntı yapılan: pur - 03 Ekim 2013 - 16:36:26
Teşekkürler @decent . Simdi indirdim CD ye yazdırdım. Sanırım Ubuntu 13.10 Sürümüne yükselte  bilirim ilerde?

13.04 yüklemek istiyorsan, 13.10 final çıktığı zaman sürüm yükseltme yoluyla geçebilirsin.
Ya da 14 gün sonra doğrudan 13.10 final sürümünü indirip taze taze yükleyebilirsin.

if

pur

Evet Çözüldü. Teşekkür ederim herkese.