Ubuntu yerine windows kurulumu

Başlatan ersoymuh, 25 Eylül 2013 - 15:53:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ersoymuh

Merhaba arkadaşlar ben asus eeepc netbook kullanıyorum.Bilgisayarıma uzun bir süre önce windows u kaldırıp ubuntu kurmuştum.Şu an tekrar windows kurmak istiyorum fakat bir türlü başarılı  olamadım.Windows 8 i flas disk e kuruyorum (windows olan bir pc de program yardımıyla yaptım) pc nin boot kısmından ilk tercihi flas disk yapıyorum fakat siyah bir ekran geliyor kurulum bir türlü başlamıyor.Forumdakii diğer bu konulara baktım ama yine başarısız oldum.Yardımcı olursanız çok sevinirim..Teşekkürler

if

@ersoymuh, Windows'un parmak bellekten önyükleme yapılabildiğinden emin misiniz? Bu sorunun Ubuntu ile alâkası olduğunu sanmıyorum.

ersoymuh

İnanın hiç bir fikrim yok ama şuan yaşadığım sıkıntı diğer kaldırma önerilerini uyguladım winusb yi kurdum.flas disk e yazdırıyorum sonra boot dan ilk tercihi flas disk yapıyorum windos kurulumu başlıyor fakat yüklenecek driver bulunamadı diyor hiç bir şey anlamadım.

heartsmagic

Yükleme esnasında disk görünüyor mu?
Sorun esasında Windows'la ilgili, meselenin Ubuntu'dan kaynaklandığını sanmıyorum. Fakat illa başka şeyler denemek istiyorsan elinde varsa Ubuntu CD'si açıp kurulum yapacağın disk bölümlerini silebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

@ersoymuh, Windows tarafını bilmem fakat Ubuntu'yu silmek istiyorsanız Ubuntu canlı usb/cd'yi kullanabilirsiniz. Ubuntu'yu kurmadan dene seçeneğiyle başlatırsınız canlı medyayı, masaüstü geldikten sonra Gparted ile diski istediğiniz gibi biçimlendirirsiniz derken @heartsmagic yazmış.

ersoymuh

Sıkıntının ubuntu dan kaynaklandığını sanmıyorum ama winusb kullanın demiş arkadaşlar diğer başlıklarda ben internetten win8 in iso dosyasını indiriyorum flas diske winusb yardımıyla kuruyorum sonra boottan flas disk i ilk tercih yapıyorum kurulum başlıyor win8 in amblemi filan geliyor ülkeyi filan da seçiyorum sonra ikinci adımda hata veriyorum ingilzce bir metin çıkıyor anladığım kadarıyla boot driver eksik diyor eklemeye calıştığımda boot x diye bir klasör çıkıyor ki hiç bir şey yapamıyorum burdan sonra sanırım sıkıntı başka bişey diğer tavsiyenizi deneyeceğim bir de.

burk

@ersoymuh bizim taraftan gelebilecek en iyi öneri Gparted ile ilgili olan. Bundan sonrası Windows forumlarının ilgilendiği şeyler.

tefoski

Alıntı yapılan: ersoymuh - 25 Eylül 2013 - 23:49:42
İnanın hiç bir fikrim yok ama şuan yaşadığım sıkıntı diğer kaldırma önerilerini uyguladım winusb yi kurdum.flas disk e yazdırıyorum sonra boot dan ilk tercihi flas disk yapıyorum windos kurulumu başlıyor fakat yüklenecek driver bulunamadı diyor hiç bir şey anlamadım.

" yüklenecek driver bulunamadı diyor .... "

Ubuntu yüklü sistem ext dosya formatında,
windows ext dosya formatındaki sabit disk bölümlerini görmüyor,
Ubuntu başlangıç ( çalışan ) CD- DVD  veya USB  deki GParted programı ile,
sabit diskinizi NTFS veya fat 32 dosya sistemi olarak biçimlerseniz ( format )
" yüklenecek driver bulunamadı " hatasını almazsınız,
bu hata olmayınca windows u kurabilirsiniz ..

Diskler, GParted ile nasıl biçimlendirilir ;http://youtu.be/Ko9gQryNP7w

BirDost

kalkan1973

1 GB lık hafıza kartıyla canlı ubuntu üzerinde bilgisayara her türlü cerrahi müdahale yapılabiliyor. GPARTED İLE tüm diski silip uygula deyin. ardından yeni bölüm oluşturun ve dosya sistemini NTFS seçip yeniden UYGULA ( APPLY ) deyin ve sistemi yeniden başlatın.
Evde İşte her yerde Linux