VPS'teki Ubuntu Altına Win Server Kurma Hizmeti Satın Almak İstiyorum

Başlatan Numan, 03 Eylül 2013 - 13:47:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Numan

Öncelikle talebim forum kurallarında yer alan "eleman arama" kısmına uymayıp bir satın alma durumuna işaret eder. Bu nedenle bana göre kural ihlali yapmıyorum.

Bir VPS'im var. Ubuntu yüklü. Teorik olarak bir virtualizasyon programı ile Windows iso'su gösterildiğinde Win Server kurulmalı. Bir haftadır yapmadığım kalmadı. Teknik destek talebim yok. Artık hizmet satın almak istiyorum. Biliyorum ki bu iş gerçek uzmanlar için çocuk oyuncağıdır.

VPS'in paneli sayesinde her linux dağıtımı yüklenebilmektedir. Windows Server'ın evaluation kopyası yani ücretsiz trialından bahsediyorum. Yazılım sahteciliği gibi algılanmasın.
Ödeme PayPal ile olabilir. Verebileceğim bir 20 TL param var. Windows Server'a uzak masaüstü bağlantısını kendi bilgisayarımdan yaptığım anda para ödenecektir.

if

@Numan, VPS'ye Ubuntu sunucu kurdunuz ve bu Ubuntu sunucu üzerinde virtualbox gibi bir uygulama içine Windows sunucu kurmak istiyorsunuz, değil mi? Windows Sunucu kurulum için grafik arayüz istiyorsa Ubuntu sunucuya grafik arayüzü aktarımı yapabilecek bir uzak masaüstü bağlantısı yapıp (ssh+vnc), yerel bilgisayarınızdan kurabilirsiniz. Tabi bu iş için bazı ek paketlerin kurulu olması gerek VPS'deki Ubuntu'da. Misal X sunucusu. Çünkü grafik arayüz ancak bu şekilde çalışır. Yapmadığım bir iş olduğu için tahminde bulunuyorum şimdilik.

Bu işleri daha iyi bilen bir arkadaşımız uygun cevabı geçecektir.

heartsmagic

VPS hizmeti aldığın yerdeki sanallaştırma yazılımı/sistemi nedir?
Sanallaştırma yazılımı buna müsaade etse bile başarımın çok düşük olacağı kesin. Kısacası yapmaya çalıştığın şey pek makul değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Numan

Openvz ile sanallaştırılmış.
Zaten sanallaştırılmış bir makina üzerine sanal makina kurmaya çalışmak aslında benim yaptığım. Ha bunun başka yolları da olabilir ama benim aklıma bu geldi. VNC falan yok ISO'dan boot etmeyi deneyemiyoruz.

Ama xrdp sayesinde rahatlıkla uzak masaüstü bağlantısı yapabiliyoruz. Kağıt üzerinde beni ne engeller? Sanal makina altına sanal makina kurmak biraz işlemciyi yoracaktır ama olsun. VPS'imde hiç Ubuntu yer almayabilir de eğer sanallaştırma yapmadan dediğim mümkünse.

Hızlı yanıtlarınız için teşekkürler.

heartsmagic

Vmware:
http://forum.openvz.org/index.php?t=msg&goto=33457&
Virtualbox:
http://unix.stackexchange.com/questions/52638/installing-virtualbox-inside-of-openvz-missing-sources

İki bağlantıda da önce olmaz denmiş, sonra birisi çıkıp yaptığı yolu anlatmış.

QEMU için de bakılabilir belki fakat tekrar edeyim, böyle bir şeyi başarabilsen bile başarım (performans) yerlerde olacaktır. Kaldı ki esasında OpenVZ donanımsal olarak çekirdeği kullanmaz, bu bile başlı başına bir dert. Zaten verilen cevaplarda da değinilmekte bu. Bir Ubuntu sürümünden başka bir Ubuntu sürümüne yükseltme işlemi dahi yaparken sorun yapan OpenVZ'nin senin isteğini nasıl karşılayacağını düşünemiyorum.

Son sözlerinden yola çıkara sorayım, madem Linux bile olmayabilir sunucuda neden değiştirip Windows'a geçmiyorsun? Firma mı sağlamıyor? Başka bir firmaya geç, emin ol daha az zahmete girersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.