[Çözüldü] Ubuntu 12.04 Unity başlatıcı boyutu değiştirme sorunu

Başlatan linuxchu, 12 Ağustos 2013 - 16:39:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

linuxchu

Selamlar

Bilgisayarımdan ubuntu-tweek yazılımını kaldırdım ve sol bölümdeki menü (unity) standart genişliğine döndü.
Ben genişliği boş masaüstüne sağ tıklayıp Change Desktop Background a tıklayınca alt bölümde tema seçiminin altında o menünün genişliğini soruyordu ve o seçim kaybolmuş.

Tekrar tweek yükledim, compiz yükledim ama bir türlü düzeltemedim o alanı. (zaten compiz benim bilgisayarımda çalışmıyor).

Yardımcı olabilir misiniz ?
13 inç ekranllı bir lapptop kullanıyorum sol menüyü küçültmeyince kullanımım zor oluyor.

Teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ağustos 2013 - 17:14:34

Selamlar

Ubuntu-Tweek uygulamasını yeniden kurdum ve Janitor tabından cacheleri temizledim.
Yeni ekran görüntüsündeki gibi genişliği ayarladığım alan geldi fakat değişiklikler yansımıyor.
En düşüğe çekiyorum ama sol menu bar yine sabit.

Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır ?

heartsmagic

Oturumu kapatıp tekrar açtın mı?
Eğer yaptıysan ve işe yaramadıysa Unity ve Compiz'i sıfırlamayı deneyebilirsin:

sudo gconftool --recursive-unset /apps/compiz-1
sudo gconftool --recursive-unset /apps/compizconfig-1
unity --reset

Bu arada Compiz çalışmıyorsa Unity3B değil Unity2B çalışıyor olmalı. Onda da bu konu nasıl oluyordu hatırlamıyorum. Nereden biliyorsun Compiz'in çalışmadığını?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

linuxchu

Selamlar

Kusura bakmayın burada açık bir kaydım olduğunu unutmuşum.
Bu sorun (menu boyutunun değişmemesi) bilgisayarı bir kaç kez yeniden başlattıktan sonra düzeldi.

Compiz'e gelince ben terminale içinde compiz yazan komutu öldürseler yazmam :) Kaç kez elimde kaldı sistem compiz kurmaya çalışınca, her defasında masaüstü kitlendi, güç düğmesinden yeniden başlatmak zorunda kaldım daha sonra masaüstü saçma sapan çalışmaya sürekli hata vermeye başladı. Ne zaman ki compi kurdum 2 gün içinde format attım ben bilgisayarıma.
Sorunun kaynağını öğrenecek kadar zaman ayırmadım çünkü çok önemli bulmuyorum compiz i, ama compiz kurulumu yaptığım anda dağılıyor masaüstü görselim.

Kolay gelsin
Kayda çözüldü etiketi ekliyorum.

heartsmagic

@linuxchu, konuyu kapatalım ancak ben bir not düşeyim. Yukarıdaki komutlar Compiz kurmak için değil, onu sıfırlamak için. Sen Compiz kurmam demişsin ancak 12.04 kullanıyorsan Compiz senin sisteminde zaten kuruludur, Unity'nin kendisi Compiz'e dayanır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.