Ubuntu Kurulum Sonrası HDD Bölmek

Başlatan cankural, 16 Ağustos 2013 - 23:19:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cankural

Merhaba arkadaşlar,
Sorunum şöyle Ubuntu'yu ilk defa kurduğum için kurulumda bir hata yaptım ve Diski bölmeden kurulumu başlattım  :-\ 500 GBlik HDD 'yi en azından 2 ye bölmek istiyorum. Tekrar kurulum yapmadan yada İşletim Sistmine zarar vermeden bunu gerçekleştirmek mümkün mü ?  ???
Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Windows'a Hayır Deyin Boştan Yere Para Ödemeyin !

burak öztürk

Şu başlığı incelemenizi öneririm. Ancak riskli bir iş gibi sanki. Yeni bir kurulum olasılığı biraz yüksek gibi.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39634.0

Eğer yeni bir kuruluma ihtiyaç olursa da Ubuntu kurulacak alanının minimum 15-20Gb olmasını öneririm. Swap yani takas alanı içinse ram miktarına bağlı olarak ayarlayabilirsiniz. Örneğin benim 4 gb ramli bilgisayarımda takas alanı açmadım. 2Gb ramli bilgisayarımda ise 2gb takas alanı yeterli.

cankural

Bugün konuya tabletimden baktım. Bilgisayarımı açıp denemek istedim ama kullanıcı şifremi girdikten sonra Masaüstüm görünmüyor.  :-[ Bildiğim yerlere tıklayabiliyorum mesela kapat gibi yani pc açık sadece gözükmüyor ctrl alt t yapıp terminali falan açıyorum terminale gelince imleç simgesi değişiyor yani pc tam takır işliyor ama dün çalışan pc şimdi gözükmüyor yardım edin lütfen  :-[

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Ağustos 2013 - 18:19:18

Sorunu kökten çözdüm Ubuntuyu yeniden kurdum. Bu sefer diski biçimlendirip 50 gb alan ubuntuya verdim. Geri kalanını da kendim kullancam :-)
Bakalım yarın bidaha tekrarlıcak mı :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Windows'a Hayır Deyin Boştan Yere Para Ödemeyin !

heartsmagic

Yeniden kuruluma gidildiği için konumuzu kapatalım. Bu gibi bir durumda Gparted ile işlem yapılabilir, not düşmüş olalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.