[Çözüldü] Ubuntu Capslock ve NumLock Sorunu

Başlatan cankural, 18 Ağustos 2013 - 11:14:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cankural

Bilgisayarıma şuan 2 klavye bağlı. 1'i dizüstü bilgisayarın kendi klavyesi biride usb girişine bağlamış olduğum Logitech klavye ve mouse. Bilgisayarın kendi klavyesinden capslock tuşuna basınca ışık yanıyor yada sönuyor ama bağlamış olduğum klavyeden yapınca ışık yanıksa yanık kalıyor, kapalıysa kapalı. Klavye tamamen işliyor büyük yada küçük yazıyor numlock tuş seti çalışıyor. Ama capsL. ışığını değiştirmiyor. Ubuntuyu tekrar kurarkende böyle oldu ubuntu yükleme yerine (kurulum penceresi) gelene kadar klavye sorunsuz çalışıyordu CapsL. ışığını yandırıp söndürüyordu ama Ubuntuyu kurarken tekrar eski haline dönüyor ve çalışmıyor. Bunun nedenini merek ediyorum  :-\
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Windows'a Hayır Deyin Boştan Yere Para Ödemeyin !

burk

Zamanında şöyle bir hata açılmış ancak çözüm geliştirilmemiş;
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xorg-server/+bug/830063

Olay muhtemelen çekirdek ile ilgili.
uname -r çıktısı nedir?

cankural

Bazı forumlardada bu konu açılmış ama çözüm bulunamamış hiç birinde
uname -r çıktısı
3.8.0-19-generic
----------------------------------------------------------------------------------------------------

burk

Şöyle bir bakındım, ben de çözüm bulamadım, sanırım işlevi etkilemediği için çok da uğraşılmamış üzerinde.

cankural

Aslında düzelse iyi olur Ubuntu'ya yeni başladığım süreçde alışmadığım için nasıl rahatsız ediyor anlatamam. Ama şimdi alıştım :) Çözüm bulsak iyi olurdu çünkü bu hata sadece bende meydana gelmiyor.

if

Harici aygıtın marke ve modelini geçiniz.

cankural

Logitech Seti Model: Wireless Combo MK220

if

cankural

Sorun Aperatif Kullanılarak Çözüldü..

burk

Alıntı yapılan: cankural - 21 Ağustos 2013 - 21:05:59
Sorun Aperatif Kullanılarak Çözüldü..
Daha açıklayıcı bir şekilde ileti yazarsanız sevinirim.

cankural

Verdiğiniz linkteki konuda açıklandığı gibi yardımcı bir program yükledim ve ışıklar yanıp sönmese bile açılıp kapandığı zaman ekrana bir bildirim geliyor ve capslock açıksa görev çubuğunda bir işaret beliriyor :-)