MySQL Manager tarzı program?

Başlatan haritsu, 10 Ekim 2008 - 09:48:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haritsu

Merhaba Arkadaşlar,

MySQL WildCard özelliği aktif olan yani Dışarıya erişim açık olan MySQL veritabanlarına bağlanıp üzerinde ilgili değişiklikleri yapmak için MySQL Manager tarzı bir programı arıyorum. NaviCat denilen bir program var ancak çok çakma duruyor :)

MySQL admin vardı sanırım birde ancak çalıştıramadım :)

teşekkürler şimdiden.

atomkarinca

Eğer makine Linux ise terminalden

mysqladmin

komutunu kullanabilirsin. \h yazarak komutların nasıl kullanıldığını öğrenebilirsin.

haritsu

bu mysqlAdmin yazılımını zaten biliyorum :) benim bahsettiğim görsel arayüzü olan bir programdı :)

erginemr

Emin değilim ama sanırım phpmyadmin ile MySQL veritabanları web (internet tarayıcısı) arayüzünden kontrol edilebiliyor.

haritsu

Uzaktaki veritabanları mı? phpmyadmin'i kendi bilgisayarıma kurarak mı? Normalde ulaşmak istediğim sunucuda phpmyadmin olmadığından dolayı böyle bir girişimde bulunabilirim ancak :)

eren

PhpMyAdmin ile tüm veri tabanlı web üzerinden kullanılabilir. PhpMyAdmin ile veri tabanına ulaşmak için veri tabanı kullanıcı adı ve şifresinin bilinmesi yeterli. Kendi makinenize kurarsanız dışarıya port açmanız gerekiyor. Bu sayede dilediğiniz kişi makinenizdeki veri tabanına ulaşabiliyor ve değişiklik yapabilir.

Ayrıca eğer bir sunucunuz var ve PhpMyAdmin içermiyorsa PhpMyAdmin'i sunucunuza kendiniz kurabilirsiniz.

Ayrıca Mysql Admin'in Linux sürümü de var. GUI olarak yani görsel olarak yönetilebilir ben öyle yapıyorum. Ama bu web tabanlı olmadığından dışarıdan erişemezler.

http://dev.mysql.com/downloads/gui-tools/5.0.html
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.