empathy internetten mesajlasma sorunu

Başlatan tespot, 22 Temmuz 2013 - 17:25:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tespot

*herkese iyi gunler ben bugun yeni ubuntu 13.04 yuklerim hayatimda ilk defa ubuntu kulaniyorum bi sorum olcakti ben empathy internetten mesajlasma programima facebook eklemek istiyorum ama bana hata veriyo lutfen ubuntuyu facebook hesabina erismesi icin yetkilendirin diyo ben bunu nasil yapicam bilen birisi varsa yardimici olabilirimi

agritux

Başlığı sorununuza göre, iletinizi imla kurallarına göre düzenlerseniz daha iyi olacaktır. İnsanlar daha iyi anlayacaktır ve yardım eden çıkacaktır. Bu şekilde ne mesajınız anlaşılıyor, ne de başlık bir şey ifade ediyor.

tespot

resimde zaten gozukuyu aciklama bence net herseyde anlasilir

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Temmuz 2013 - 18:26:57

yardimci olcak yada bilen birisi yokmu

agritux

tespot

koca forumda cevap vercek 1 kisi bile yokmu yani

nikbinliknet

Bu sorunla ilgili bir çözüm bulamadık. Ama sorunun kaynağını şöyle özetlememiz gerekiyor.

Canonical Şirketi çalışanlarının ve gönüllü yazılımcıların bilgisayarlar için geliştirdiği Ubuntu işletim sisteminin 13.04 sürümünde "Çevrimiçi Hesaplar" adında bir uygulama paketi bulunmakta. Bu uygulama -kabaca anlatmak gerekirse- gerekli kişiselleştirmeleri yaptığızda tüm sosyal hesaplarınızı başka bir değişiklik yapmadığınız takdirde tek bir potadan yönetmenizi sağlıyor. Özellikle Gnome3 arayüzünde harika oluyor.

Fakat işletim sistemi Türkçe ise "Çevrimiçi Hesaplar"ınıza eklediğin sosyal medya ve anlık mesajlaşma araçlarınız" çalışmıyor.

Bu konu forumun şu başlıklarda tartışılmıştı:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29961.0

Ben bu sorunu çözmeyi işletim sistemimi İngilizce kullanarak şimdilik ertelemiş durumdayım. BU sorunla ilgili bir çözüme ulaşamadım.
Nedense Ubuntu topluluğu Türkçe sistemlerdeki bu sorunu çözemedi. İlk olarak Ubuntu One uygulamasında bu sorunla karşılaşmıştık. Çözümlenmişti ama Çevrimiçi Hesaplar sorunu devam ediyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Temmuz 2013 - 00:52:18

Bu arada ülkemizde kendi anadilimizi konuşmakta ve yazmakta ciddi sıkıntılar yaşamaktayız. Özellikle teknik sorunların tartışıldığı bu tip forumlarda Türkçe yazım kuralları ve düzgün bir Türkçe kullanma hayati bir önem taşıyor. Sorunlarımızın çözülmesi ve sağlıklı bir iletişim için mümkün olduğunca duru ve anlaşılır bir dil kullanmalıyız. Kuşkusuz hepimiz hatalar yapıyoruz ama gereken özeni göstermemiz gerekiyor.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

ekremsenturk

Facebook'a gir, kullanıcı adını ve şifreni girdikten sonra sana empathy'den otomatik olarak, kayıt edilsinmi gibi bir soru yöneltilecektir, sana sadece onaylamak kalacaktır.

tespot

Alıntı yapılan: nikbinliknet - 23 Temmuz 2013 - 00:49:30
Bu sorunla ilgili bir çözüm bulamadık. Ama sorunun kaynağını şöyle özetlememiz gerekiyor.

Canonical Şirketi çalışanlarının ve gönüllü yazılımcıların bilgisayarlar için geliştirdiği Ubuntu işletim sisteminin 13.04 sürümünde "Çevrimiçi Hesaplar" adında bir uygulama paketi bulunmakta. Bu uygulama -kabaca anlatmak gerekirse- gerekli kişiselleştirmeleri yaptığızda tüm sosyal hesaplarınızı başka bir değişiklik yapmadığınız takdirde tek bir potadan yönetmenizi sağlıyor. Özellikle Gnome3 arayüzünde harika oluyor.

Fakat işletim sistemi Türkçe ise "Çevrimiçi Hesaplar"ınıza eklediğin sosyal medya ve anlık mesajlaşma araçlarınız" çalışmıyor.

Bu konu forumun şu başlıklarda tartışılmıştı:

Ben bu sorunu çözmeyi işletim sistemimi İngilizce kullanarak şimdilik ertelemiş durumdayım. BU sorunla ilgili bir çözüme ulaşamadım.
Nedense Ubuntu topluluğu Türkçe sistemlerdeki bu sorunu çözemedi. İlk olarak Ubuntu One uygulamasında bu sorunla karşılaşmıştık. Çözümlenmişti ama Çevrimiçi Hesaplar sorunu devam ediyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Temmuz 2013 - 00:52:18

Bu arada ülkemizde kendi anadilimizi konuşmakta ve yazmakta ciddi sıkıntılar yaşamaktayız. Özellikle teknik sorunların tartışıldığı bu tip forumlarda Türkçe yazım kuralları ve düzgün bir Türkçe kullanma hayati bir önem taşıyor. Sorunlarımızın çözülmesi ve sağlıklı bir iletişim için mümkün olduğunca duru ve anlaşılır bir dil kullanmalıyız. Kuşkusuz hepimiz hatalar yapıyoruz ama gereken özeni göstermemiz gerekiyor.
yani ingilizce kulaninca calisiyomu

nikbinliknet

Sistem dilini İngilizce seçip oturumu tekrar açmayı deneyin. Sorun çözülecektir.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

tespot

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 23 Temmuz 2013 - 01:16:24
Facebook'a gir, kullanıcı adını ve şifreni girdikten sonra sana empathy'den otomatik olarak, kayıt edilsinmi gibi bir soru yöneltilecektir, sana sadece onaylamak kalacaktır.
oyle bise sormuyo

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Temmuz 2013 - 01:28:42

Alıntı yapılan: nikbinliknet - 23 Temmuz 2013 - 01:21:55
Sistem dilini İngilizce seçip oturumu tekrar açmayı deneyin. Sorun çözülecektir.
tamam denicem

agritux

@tespot Türkçemizi düzgün kullanın lütfen.

heartsmagic

Alıntı yapılan: agritux - 23 Temmuz 2013 - 08:43:33
@tespot Türkçemizi düzgün kullanın lütfen.

Bizler de tekrarlamış, özen göstermeni rica etmiş olalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.