[Çözüldü] Ubuntu kurulum sonrası birkaç sorum var

Başlatan Ubuntu-X, 08 Temmuz 2013 - 10:35:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu-X

Merhaba;

Ben aranızda yeniyim Windowsun saçmalıklarından dolayı, ubuntuya geçtim, daha önceki sürümlerinide kullanmış olduğumdan biraz aşinayım.

internet,film ve müzik ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum. Şimdi birkaç sorum olacak:

1. Windowstaki gibi program ikonuna tıklayarak, programı küçültüp masaüstüne nasıl ineceğiz?
2. Programların; Kapat, Simge Durumuna Küçült ve Ekran Kapla/Yarıla butonlarını sol tarafa almamız mümkünmü?
3.Sol taraftaki başlatıcıdan bazı programları kaldırdım,onlara geri nasıl getireceğim ve. başlangıçta görünmeyen programları nasıl bulacağım?

önereceğiniz twitter/facebook istemcileri varmı? internet tarayıcısına girmeden görüntüleyebileyim, twit atabileyim cevap verebileyim

düzeltme: gwibberdeki sorunu çözemedim, sistem dilini ingiliizce yaptım yine olmadı..

if

@Ubuntu-X, iletinizi bölüm bir konu açtım. Forum adetimiz bir konu altında tek bir sorunun sorulmasıdır. Buna dikkat ederseniz sevinirim.

1. Unity'de bu oluyor muydu bilmiyorum fakat Ayarlar > Görünüm > Davranış > Masaüstünü göster simgesini başlatıcıya ekle
2- Ubuntu Tweak Tool ile yapabilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam.
3- Uygulamayı Ana Seçkeden bulun, simgesini tutup Unity'ye sürükleyin. Uygulama çalışırken Unity üzerindeki simgesine sağ tıklayıp başlatıcıya sabitle deyin.

Öntanımlı gelen Friends uygulaması var.

heartsmagic

İlk istek şu an mümkün değil Unity ile, eski sürümlerde olan ancak yeni sürümlerde kaldırılan bir özellik kendisi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ubuntu-X

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederimm.

tweak tool'u denedim bazı şeyleri değiştirdim, :)
başlatıcıyada eklemek istediğim programları ekledim..

ama şu gwibber olayını bir türlü çözemedim, forumda yapılan şeyleri -dili ingilizce yaptım birşeyleri güncelledim- olmadı. başka ne yapabilirim?

if

Sistemi İngilizce yapıp bir kere bağlandıktan sonra Türkçe'ye çevirmek yetiyordu. Başka bildiğim bir çözüm yok maalesef.

Ubuntu-X

gerçekten garip birşey yahuu!  sistem dilini ingilizce yapıp kurdum; facebookta durum gönderebiliyorum sadece başka birşey yapamadım, twitterde ise sadece twitter ile yetkilendirdin diyor,
neyse belki ilerleyen sürümlerde düzeltebilirler ubuntu 13te varmıydı acaba bu durum?

Ubuntu-X

Audacious mp3player programını kurdum bazı ayarları değiştirirken,menü çubuğunu komple kaybettim (dosya görünüm ayarlar) menülerini göremiyorum. Nasıl geri getirebilirim?

düzeltme : kaldırıp kurdum,yine düzelmedi

heartsmagic

@Ubuntu-X, söylediğimiz gibi tek bir başlıkta tek bir sorun konuşmaya gayret gösteriyoruz. Son sorununu çözdükten sonra artık bu başlığı sen etiketle, biz de kapatalım lütfen.
Menü çubuğu dediğin yer tam olarak neresi? Ayar değişikliğini nerede yaptın?

Ubuntu-X

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Temmuz 2013 - 01:45:09
@Ubuntu-X, söylediğimiz gibi tek bir başlıkta tek bir sorun konuşmaya gayret gösteriyoruz. Son sorununu çözdükten sonra artık bu başlığı sen etiketle, biz de kapatalım lütfen.
Menü çubuğu dediğin yer tam olarak neresi? Ayar değişikliğini nerede yaptın?

ben aslında ilk sorularımı anabaşlık altında sordum, forum kültürüne alışkınım başka forumlardan :) arkadaş konuya dönüştürmüş benim sorularımı neyse..

Size bir SS' ile açıklama yapayım,

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/07/22/nmK8.png şuanda audacious programı aktif durumda, ancak program ile ilgili ayarlar yapabileceğim, menüler görünmüyor. menü çubuğu dediğim en üstte ki siyah şerit.
- ne yaptımsa görünür yapamadım menüleri, programa sağ tıkladığımda da menüler ile ilgili birşey çıkmıyor.

unpredict

Unity de menüler program üstünde olmaz zaten en üstteki saati takvimi gösteren çubuğun üzerine gidersen sol tarafta orada çıkacaktır

Ubuntu-X

demek istediğim bu işte, en üst diyorum :) orada yok.

heartsmagic

Fare imlecinin olduğu yer değil de, en üst sol köşede görünüyor olmalı istediğin şey. Eğer görünmüyorsa sorun vardır, sistemi bir güncellemeyi dene.

Forumda başkalarının başlıkları altında da sorun dile getirmiyoruz mümkün mertebe :) Herkes kendi başlığını kullanıyor. İstisnaları yok mu? Var elbette. Örneğin birebir aynı sorunu yaşıyorsundur bir başka arkadaşla ve o daha önce bir konu açmıştır. Konu çözüme kavuşmamış ve kapanmamışsa aynı yerde sorununu sen de paylaşıp ayrıntıya girebilirsin. Bunun haricinde genelde sorunları aynı yerde toplamıyoruz. Her sorun için ayrı başlıklar kullanıyoruz.

Forum kültürleri değişiklik gösterebilir, hatta hiç benzemeyebilir. Örneğin bu forumda diğer forumlardan gelen birçok arkadaşın tereddüt ettiği gibi "Bağlantı verirsem reklam olur" kaygısı güdülmez. Konu bağlamında verilecek her türlü (yasal) bağlantı kabulümüzdür. Kaynak gösterilmeden yapılan paylaşımları sevmeyiz, tabi asıl kaynaktan bahsediyoruz burada. Bunun gibi şeyler ayrıştırır bu forumu, daha doğrusu Linux forumlarının genelini.