Backtrack Driverlar ve Youtube Hatası

Başlatan ManOwaR, 17 Mayıs 2014 - 10:11:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ManOwaR

Herkese merhabalar. Umarım yanlış foruma konu açmıyorumdur. Sadece windows'u silip yeni bir işletim sistemine geçmek için PC'me backtrack5- r3 kurdum. Meraktan kurup denemek istiyorum, fakat alışık olmadıgıma birkaç sorum olacak.

1) Backtrack'te youtube bir video izlerken videoda bir hata oluştu diyor ve video izlenmiiyor. Bunun için Flash Player yüklemek istedim; indiridiğim 'install_flash_player_11_linux.i386.tar.gz' doyasını archive Mounter ile ac dediğimde masaustune bir klasor cıkarttı. Ondan sonrasını anlamadım. Yani indirdiğim bu tarz şeyleri nasıl kuracagım?

2) Backtrack için driverlar vs. nasıl yükleyecegim acaba? Çünkü mozilla biraz yavas hareket ediyor. Ekran kartı driverını yüklemeyince böyle olurdu. BT de driver kurulumunu merak ediyorum.

3) Sizce BT mozillayı kullanıp nette gezinmek için ideal bir sistem midir?

4) BT de ses dosyalarını oynatmam için bir oynatıcı programı var mıdır? Varsa link verir misiniz?

Windows hariç farklı bir sistem kurmak istiyorum. Amacım deneyerek kendime uygun olanı bulmak. Youtube a girebiliyorum fakat 'an occured error' hatası veriyor, o yuzden videolu anlatımlar atmazsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim..

heartsmagic

Merhaba.

Backtrack günlük kullanım için uygun bir dağıtım değil, kendisi güvenlik meseleleri için geliştirilen bir dağıtım. Haliyle güvenlik ve ağ konularında tecrübeli değilsen, kendisini de bu amaçlar için kullanmayacaksan Backtrack veya güncel takipçisi olan Kali Linux gibi dağıtımları kullanmanın bir anlamı yok.

Windows haricinde Linux'u görmek ve denemek, rahat rahat kullanmak istiyorsan Ubuntu gibi bir dağıtım seçip yoluna devam edebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ManOwaR

Teşekkür ederm :D Diğer dagıtımlarda da driverların yükleme sorunu çekmekteyim. Ve console pencerelerinde komutlar girerek işlem yapmak alışık olmadıgıma zorlanıyorum. Bu konuları öğrenebileceğim konular forumda mevcut mu acaba?

heartsmagic

Sorun yaşadığında ayrı bir başlıkta ilgilenilir o sorunlarla, yeter ki günlük kullanıma uygun bir dağıtım olsun.

"Bu konular" dediğin çok geniş bir kavram. Sürekli uçbirimden iş görmek zorunda değilsin, forumda biz bol bol uçbirim kullanıp çıktı istiyoruz, zira sorunları tespit etmeliyiz. Doğrudan bir konu veremem ancak gerek forumdaki birçok konu, gerekse Wiki'miz sana ilk zamanlar için ışık tutabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.