Nautilus 3.8.2, Birkaç Dakika İçinde Çökme Hatası Veriyor

Başlatan yakusha, 04 Temmuz 2013 - 16:47:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Nautilus 3.8.2, Birkaç dakika içinde çökme hatası veriyor. Synaptic ile tüm nautilus eklentilerini kaldırdım. Nautilus ve bağıl paketleri yeniden kurdum. Hata çıktısı olsun diye nautilus u kapatıp terminalden çalıştırdım. Çıktılar ekte:

sabri@yakusha:~$ nautilus
(nautilus:2970): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_set: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed
(nautilus:2970): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_set: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

(nautilus:2970): Gdk-ERROR **: The program 'nautilus' received an X Window System error.

This probably reflects a bug in the program.
The error was 'BadDrawable (invalid Pixmap or Window parameter)'.
  (Details: serial 7556 error_code 9 request_code 62 minor_code 0)
  (Note to programmers: normally, X errors are reported asynchronously;
   that is, you will receive the error a while after causing it.
   To debug your program, run it with the GDK_SYNCHRONIZE environment
   variable to change this behavior. You can then get a meaningful
   backtrace from your debugger if you break on the gdk_x_error() function.)
İzleme/kesme noktası yakalayıcı (çekirdek döküldü)

Neler yapabilirim.

Çüzelmedi ama görmezden geliyorum...
Artık bu forumu kullanmıyor.

furkankalkan

Çok garip ama ekran kartından da kaynaklanabiliyor. Benim de başıma benzer birşey gelmişti yeni başladığım zamanlarda ama opengl bağılılığı kaldırıldı mı bilmiyorum.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

if

@yakusha, hata kaydı açmakta fayda var. ubuntu-bug nautilus

heartsmagic

3.8.2'yi ne şekilde kurdun? Gnome'a ait ek PPA mı mevcut?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yakusha

Evet PPA ile kurmuş olmalıyım... Normalde 3.6 ile geliyordu... 3.10 gelmek üzere, varsa bir bug düzeltilir :)

burk

Alıntı yapılan: yakusha - 04 Temmuz 2013 - 16:47:15
Çüzelmedi ama görmezden geliyorum...
Çözüldü etiketini lütfen doğru kullanın, cozuldukonusu

sabian

Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra Masaüstü çalışmaz hale geldi, efektler aktif (Pencere efektleri, süper+w vs.) dash da yerinde duruyor ve aktif, ancak dosya yöneticisi ve masaüstü tepki vermiyor.

Terminalden çalıştırmaya çalıştığımda aldığım yanıt şu

sabian@sabian-desktop:~$ sudo nautilus
Inconsistency detected by ld.so: get-dynamic-info.h: 115: elf_get_dynamic_info: Assertion `info[20]->d_un.d_val == 17 || info[20]->d_un.d_val == 7' failed!

Sebebini çözemedim, hata kodunu arattım ancak internetten bir çözüm bulamadım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2013 - 00:26:54

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get autoremove

yapınca sanırım eski kernel kalıntılarını temizledi, sonrasında

sudo reboot

ile yeniden başlattım ve masaüstüne kavuştum. An itibariyle sorunum böyle karadüzen bir yöntemle hallolmuş bulunuyor.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

if

@sabian, umarım böyle bir hatayı bir daha yaşamazsınız ama olur da benzer bir durumla karşılaşırsanız uygulamayı sudo'suz başlatın:)

yakusha

bu hatadan sonra başka hatalar da alınca ubuntu'yu yeniden kurdum. yine 2.8.2 sürümündeyim ama bu hatayı almadım. Arada yine nautilus gidip gelebiliyor, özellikle urban terror oynadıktan sonraki geri dönüşlerde ama o da nautilus değil başka bir şeyden kaynaklanacak bir hata gibi...

benim açımdan hata çözülmüştür. Mümkünse çözüldü diye işaretleyelim.

burk

Alıntı yapılan: yakusha - 07 Ağustos 2013 - 17:46:19
bu hatadan sonra başka hatalar da alınca ubuntu'yu yeniden kurdum. yine 2.8.2 sürümündeyim ama bu hatayı almadım. Arada yine nautilus gidip gelebiliyor, özellikle urban terror oynadıktan sonraki geri dönüşlerde ama o da nautilus değil başka bir şeyden kaynaklanacak bir hata gibi...

benim açımdan hata çözülmüştür. Mümkünse çözüldü diye işaretleyelim.
@yakusha yeniden sistem kurulumlarında konuyu olduğu gibi kapatıyoruz zira bu sorunu yaşayacak bir başka kişi için çözüm önerimiz yok.