Masaüstü ikonlarını küçültmek için ne yapmalı?

Başlatan gypso, 23 Nisan 2008 - 12:04:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gypso

Arkadaşlar masaüstü kısayol ikonlarını küçültmenin yolu var mı? Çok büyükler rahatsız edici, ayrıca compiz için indirdiğim temaları kuramadım hepsinde hata verdi, ayrıca bir eklentimi kurmamız gerekiyor acaba?

matafleur

-Küçültmek istediğin simgeye sağ tıkla simgeyi esnet de.İstediğin boyuta indirirsin.Gnome da toplu halde nasıl yapılıyordu hatırlamıyorum.

-Yardım isterken hata ile karşılaşılan bir durumda hatanın ne olduğunu ve varsa mümkün olduğunca ilgili donanım ve ayarları yazabilirsen zaman kaybı olmaması ve daha çabuk cevap alman açısından iyi olur.Nasılsa her halükarda aşağıdaki soru ile karşılaşacaksın.

"Compiz temalarını kurarken hata mesajı olarak ne verdi?"  (:

gypso

arşiv türü desteklemiyor diye hata veriyor hepsi, sanırım rar şeklinde geliyor temalar ama açmıyor arşiv yöneticisi.

sudoktoru

Herhangi bir klasör açın. Dosya menüsünü tıklayıp en alttaki tercihleri açın. Simge görünümü öntanımlılarından istediğiniz büyüklüğü seçebilirsiniz

sudoktoru

pardon Düzen menüsü  :)

heartsmagic

O kısım sanırm masaüstünü etkilemiyor. Masaüstü için tek tek yapmak gerekiyor olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

masaüstü simgeleri için ben de tek tek düzenlenecek diye biliyorum..

compiz eklentileri ile ilgili bir/birkaç anlatım olacaktı, onları inceleyip çıkan hataları yazarsanız daha iyi sonuç alabiliriz. hatta gariptir sadece dosya uzantısını değiştirerek sorunu aşanlar bile oldu.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

silvester

Alıntı yapılan: sudoktoru - 23 Nisan 2008 - 12:40:23
pardon Düzen menüsü  :)

Hocam, çok sağol
işte aradığım şey :D