[Çözüldü] Nautilus sorunlarım

Başlatan sipahi, 07 Mayıs 2013 - 13:35:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sipahi

Bunları derli toplu olsun diye aynı mesajın içine yazdım.İstenirse ayrı mesajlarda açabilirim

1- Ubuntu Gnome 13.04 yükledim. Varsayılan olarak Nautilus vidyo ve resim dosyalarının önizleme resimlerini (thumbnails) gösteriyor. Ben bu önizleme resimlerinin gösterilmemesini bütüm vidyolar için aynoıküçük resmin (ikon) gösterilmesini istiyorum. Fakat Nautilus'ta bunun için bir ayar göremedim. (Nautilus ayarları tümden kaldırılmış galiba).
Acaba bunu nasıl sağlarım? Dconf-editor'da org.gnome.nautilus.preferences yolunda "show-images-thumbnails" ayarı için "local-only" seçeneği seçilmiş. Sanırsam bu "never" olursa istediğim oluyor fakat seçeneklerde "never" yok. Sadece "local-only" var.

2- Nautilus büyüyünce üstteki Küçült-Ekranı Kapla-Kapat düğmelerinin olduğu çubuk kayboluyor. Acaba bunun olmamasını nasıl sağlarım?

3- Nautilus yerine PCManFM kullanayım istiyorum. Öntanımlı olarak seçmeyi başardım fakat eğer masaüstündeki  her hangi bir dizine tıklarsam bu Nautilus ile açılıyor. AcabaPCManFM ile açılmasını nasıl sağlarım?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Mayıs 2013 - 12:37:54

http://www.webupd8.org/2013/04/get-nautilus-34-features-back-in-ubuntu.html sayfasındaki öneriler Nautilus sorunlarımı çözdü.