Xubuntu MTP sorunu

Başlatan agritux, 27 Nisan 2013 - 23:37:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Xubuntu da Android 4.2.2 kurulu telefonumu bilgisayara bağladığımda sorunsuz şekilde dosyaları görebiliyorum, açabiliyorum vs.
Ama kopyalamaya kalktığımda, klasörlere ve dosyalara kafasına göre sayısal değerler veriyor. Testdisk ile dosya kurtarıyormuşum gibi.
Bu sayısal değerleri aşağıdaki resimde adres çubuğundan da görebilirsiniz.(aslında o rakamlar yerine /sdcard/Arda gibi bir yol olması gerekiyor) Göreceğiniz üzere dizin isimleri değil, rakamlar mevcut. O rakamlar alıyor dosya ve klasör isimlerinin yerini.
GMTP uygulamasını kurdum. Onu deneyim dedim, oda cihaza bağlanmıyor malesef.
Araştırdım baktım ama çözüm bulamadım. Sabah saatlerinden itibaren yaklaşık 4 5 saat klavye ve mtp sorunu üzerine yoğunlaştım.

if

@agritux, Ubuntu'da tekrarlayabiliyor musunuz bu hatayı? Uçbirimden kopyalama yaptığınızda da mı böyle oluyor?

agritux

Uçbirimden dizine ulaşamadım. Dizin yok diyor. Ubuntu cephesinde yanlış hatırlamıyorsam sorun yoktu.

if

PCmanFM kullanıyordu Xubuntu değil mi?

agritux

Yok yok thunar. Pcmanfm lubuntuda idi sanırım. Ama bağımlılığı olmaması lazım. Kurabilirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2013 - 11:01:57

sonuç aynı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2013 - 11:09:17

nemo ile sorun olmadı ama

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2013 - 11:45:42

nemo ile dizin göründü, kopyaladım, herşey dügündü :) ama thunar onu yine rakam olarak görüyor :)
yok ben ubuntu kuruyorum. xubuntunun yolu var daha :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2013 - 12:55:14

Ubuntu kurulumu yaptım. Bu cephede sorun yok. İlginiz için çok teşekkür ederim.

if

Bir şey değil:) Thunar ve PCmanFm'den kaynaklanan bir durum sanırım.