[Çözüldü] 13.04 ü usb yazma programları tanımadı

Başlatan mehmetktu63, 26 Nisan 2013 - 13:37:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmetktu63

Merhabalar
Nihayet final sürümü yayınlanan 13.04 ü parmak belleğe başlangıç diski oluşturucu ile yazdırdım ama boot error diye bi yazı çıkıp kurulum başlamadı. Bu sefer sürekli kullandığım linuxlive usb creator programıyla yazdırayım dedim ama o da hala son sürümü 12.10 diye gösterip 13.04 ü tanımadı. Diğer yazma programlarına baktım onlar da güncellenmemiş. Şimdi usb belleğime 13.04 ü nasıl yazdırayım ?
" Zira helal dairesi geniştir. Keyfe kafi gelir.  Harama ihtiyaç bırakmaz."    Bediüzzaman

meda

Ubuntu'nun başlangıç diski oluşturma programını kullan.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

alquirel

İndirdiğin kalıbın MD5 doğrulamasını yaptın mı?

Alternatif olarak Pendrive Linux kullanabilirsin.
http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Gabriel

Ben YUMI ile yazdırdım. Sorunsuz bir kurulum da yaptım. İndirdiğiniz kalıbı kontrol edin.
Yeryüzü bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık.

bilkent

İndirdiğiniz iso dosyasını masaüstüne kopyalayın. Daha sonra ucbirimi açıp

cd Masaüstü

yazın ve masaüstüne gelin

sonra ismi kendinize göre düzenleyin

dd if=ubuntu.iso of=/dev/sdb

yazarak usbden boot edebilirsiniz.

kolay gelsin

mehmetktu63

dd if=ubuntu.iso of=/dev/sdb komutunu denedim erişim engellendi dedi.
Pendrive ile denedim olmadı. Ayrıca YUMİ program mı pendrive ile aynı mı,linux da mı çalışıyor?
" Zira helal dairesi geniştir. Keyfe kafi gelir.  Harama ihtiyaç bırakmaz."    Bediüzzaman

Tuxie

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/
Burdakini deneyin lütfen güncellenmiş pendrive bir önceki sürümü 13.04'ü tanımıyor yukarıdaki linkte indirip çalıtırırsanız tanıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Nisan 2013 - 21:37:12

Alıntı yapılan: mehmetktu63 - 26 Nisan 2013 - 20:51:01
Pendrive ile denedim olmadı. Ayrıca YUMİ program mı pendrive ile aynı mı,linux da mı çalışıyor?
Komutun başına sudo  koymalısın.

krwlng

Ubuntu'nun usb başlangıç diski oluşturucusu ile sorunsuz şekilde usb bellek ile kurulum yaptım. Ayrıca "dd if=ubuntu.iso of=/dev/sdb" komutunda dikkat etmeniz gereken bir nokta var, benim gibi harici diskiniz bilgisayarınıza herzaman bağlı duruyorsa iso kalıbını yanlışlıkla harici diskinize yazabilirsiniz, o yüzden "sudo fdisk -l" komutu ile usb belleğin bağlı olduğu konumu kontrol edin.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

heartsmagic

Alıntı yapılan: mehmetktu63 - 26 Nisan 2013 - 20:51:01

@krwlng'nin uyarılarıyla beraber ekleme yapayım, erişim engellendi hatası için sudo kullanmalısın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mehmetktu63

Teşekkürler, tamamdır. Bu komut gerçekten kullanışlıymış, hızlı bi şekilde kalıbı yazdırdı.