Gwibber Facebook Bağlanmıyor

Başlatan Tuxie, 03 Nisan 2013 - 16:24:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

Gwibber 3.4.2 sürümünü 12.04 LTS üzerinde kullanıyorum. Twitter ve diğer bağlantılar için pencere gelirken facebook için bir pencere açılmıyor bir alt sürümdede böyleydi.Herhangi bir hata uyarısıda almıyorum.İnternete bağlı değilken bağlı değil diye hata veriyor fakat bağlıyken de açılmıyor.Bu konuda neler yapılabilir acaba?

burk

Tuxie

@Burk verdiğiniz linkteki çözümü denedim fakat bu seferde internal error hatası aldım ekranda gwibber başlatılıyor fakat accounts başlatılmıyor hata veriyor.Benzer bir hatayı jockey-gtk ilede almıştım.

fatih@fatih-Aspire-5520:~$ gwibber-accounts
Loading plugin for identica
Loading plugin for facebook
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/gwibber-accounts", line 99, in <module>
    from gwibber import accounts
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/gwibber/accounts.py", line 36, in <module>
    globals()[p] = __import__("%s.gtk.%s" % (p,p), fromlist='*')
  File "/usr/share/gwibber/plugins/facebook/__init__.py", line 213
    else:
    ^
IndentationError: unexpected indent
fatih@fatih-Aspire-5520:~$

burk

sudo rm -rf /usr/lib/python2.*/dist-packages/gwibber önerisini deneyelim.

Tuxie

fatih@fatih-Aspire-5520:~$ sudo rm -rf /usr/lib/python2.*/dist-packages/gwibber
[sudo] password for fatih:
fatih@fatih-Aspire-5520:~$ gwibber-accounts
  File "/usr/bin/gwibber-accounts", line 94, in <module>
    from gwibber.microblog.util.log import setup_logging
ImportError: No module named gwibber.microblog.util.log
fatih@fatih-Aspire-5520:~$

Bu arada sistem dilini ingilizce yaptım şimdi Türkçe'ye çeviremiyorum.Türkçe'yi yüklü görüyor fakat sistem Türkçe olmuyor bunu sıfırlamanın bir yolu yok mu?

burk

Türkçe için şunu deneyelim;

sudo apt-get install language-pack-tr language-pack-tr-base language-pack-gnome-tr language-pack-gnome-tr-base libreoffice-l10n-tr firefox-locale-tr thunderbird-locale-tr

heartsmagic

Sistem dili İngilizce olduğunda yine sorun yaptı mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Tuxie

Evet dil ingilizceykende bu şekilde yukarıda arkadaşın verdiği kodu denediğimde de nvidia sürücülerini yüklerken ki internal error hatası alıyorum ve gwibber-accounts hiç açılmıyor.Açıldığında da zaten yukarıdaki gibi Facebook'ta herhangi bir tepki vermiyor.
Aslında Facebook hesabı ekle dediğimde internet kullanıyor fakat pencereye yansıtmıyor.Çünkü interneti kestiğimde de yukarıdaki bağlantı hatasını veriyor bu sefer.

heartsmagic

O hatayı buraya geçmen lazım ki yorum yapabilelim. Tam olarak ne görünüyorsa aynen buraya geç lütfen.

Tuxie

fatih@fatih-laptop:~$ sudo rm -rf /usr/lib/python2.*/dist-packages/gwibber
fatih@fatih-laptop:~$ gwibber

** (gwibber:2788): WARNING **: Trying to register gtype 'WnckWindowState' as enum when in fact it is of type 'GFlags'

** (gwibber:2788): WARNING **: Trying to register gtype 'WnckWindowActions' as enum when in fact it is of type 'GFlags'

** (gwibber:2788): WARNING **: Trying to register gtype 'WnckWindowMoveResizeMask' as enum when in fact it is of type 'GFlags'
  File "/usr/bin/gwibber", line 42, in <module>
    from gwibber.microblog.util import log
ImportError: No module named gwibber.microblog.util
fatih@fatih-laptop:~$

Şu şekilde bir hata alıyorum bu arada 10.04 'e geçtim 3.1 kullanıyorum 2.30'da bağlantı ekranı geldi fakat success deyip bir güvenlik uyarısı veriyor ve daha ileri gitmiyordu bende sürüm yükselttim fakat şimdide yine hiçbbir ekran gelmiyor yukarıdaki gibi oluyor.

heartsmagic

Hata kayıtları var ama hep eksilerden gibi. Şu an senin Ubuntu sürümün nedir?

Tuxie

Ben şuan için 10.04 kullanıyorum en azından çok daha kararlı bana göre, çünkü ekran kartımın sürücülerini rahatlıkla kullanabiliyorum.Takılma falan olmuyor ama bu gwibber çok ilginç facebook hesabı eklemeye çalıştığımda önce wireless bağlantımı kesiyor sonra yeniden bağlanıyor ve success hatası veriyor verdiği linki firefox'ta girdiğimde aynı hata tarayıcıdada çıkıyor.
Hata ise şu şekilde:

heartsmagic

Açıkçası ben çıkamıyorum işin içinden. İngilizce ile de aynı sorun oluyorsa dille ilgili bir sorun değildir diyebilirim sadece.

if

Tuxie

3.1.0 sürümüne güncelledim.Daha yukarıya güncellemiyor.3.3.4 sürümüne nasıl güncelliyebilirim acaba 10.04 kullanıyorum.İlave olarak Gwibber açtığımda kablosuz bağlantım önce kopuyor sonra yeniden bağlanıyor.

artikel

arkadaşlar ben de gwibber'ı twitter ve facebook'a bağlayamıyorum. ayrıca gwibber'ı açtığımda şöyle bir hata alıyorum :

if

@Tuxie, güncel bir Ubuntu sürümü kurmanız gerek.
@artikel, devam et deyip hatayı raporlayın.

artikel

raporladım ancak sorun devam ediyor.

if

Sorun çözülene kadar devam eder:) Hata kaydını bağlantısını buraya geçerseniz biz de takip ederiz.

Tuxie

@if güncel ubuntu sürümleride kurmuştum malesef daha büyük sorunlarla karşılaştım.
12.04 LTS' de gwibber'da bu seferde success yazısı bile çıkmıyor.Daha önce bahsetmiştim.
12.10'da ise unity donma yapıyor.Şöyleki ana seçke'ye tıkladığımda daha pencere açılmadan ekran donuyor klaveyede çalışmıyor mesela caps lock etkinleşmiyor.
Makine Acer 5520 Ekran kartım Nvidia Ge force 8400 MG

if

İlerki sürümlerde sorun yaşadığımızı unutmuşum 13.04 ile çözülmüş olması gerek sorunların. 10.04'e olan destek yakında kalkacak zaten. Ekran kartı için bir çözüm bulabiliriz. Ubuntu ağır geliyorsa makinaya Lubuntu ya da Xubuntu kullanabilirsiniz @Tuxie.

Tuxie

@if aslında o kadarda kötü bir ekran kartı değil.Yani 12.04 te unity kaldırıyor sorunsuz lakin sanırım sistemde hata oluyor yukarıdaki arkadaşın verdiği içsel hata mesajını bende almıştım.nvidia-current paketini yükseltmek gerekiyor synaptic kurup yükselttiğimde içsel hata kalkıyordu.
Lakin 12.04 LTS olduğu için onu kullanmak istedim fakat ondada gwibber çok hata veriyor.13.04'ü bekliyorum.Çıksada kursam inşallah onda kalkar sorunlar ancak 12.04 içinde hata düzeltme güncellemeleri vermeleri gerrekmezmi zira Gwibber'da sorun yaşayan çok insan var.

if

@Tuxie, o hataya sebep olan paketlerden öyleleri vardır ki ancak 13.04'le kullanılabiliyordur. Ama bir süre sonra 12.04'e de güncellemeyi geçeceklerdir.