AMD Radeon HD 6550M

Başlatan belfagor, 20 Nisan 2013 - 01:31:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

belfagor

Merhaba kulandıgım bilgisayarın ekran kartı AMD Radeon HD 6550M ve driver yüklemeye calısıyorum ancak 2 sefer ugrasmama rağmen her seferinde ubuntuyu baştan kurmam gerekti ki ubuntu neredeyse kulanılamaz hale geldi ve bilgisayarımda ciddi bir performans sorunu var suanda sorum bu driverla ilgili bir problem mi mevcut?Eğer değilse birisi bana yapmam gerekenleri kurulum adımlarını anlatabilir mi şimdiden teşekkürler

if

lspci | grep VGA çıktısını alatarın.

belfagor

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 02)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Madison [Radeon HD 5000M Series]

if

@belfagor,  bilgisayarın marka ve modeli nedir? Bir de dmesg | grep -i mux çıktısına bakayım.

belfagor

bilgisayarım hp pavilion dv 6 3340 et ve dmesg | grep -i mux komutuna karşılık her hangi bir *çıktı alamadım

if

Peki grep -E "PowerXpress|Mux" /var/log/Xorg.0.log ne diyor?

belfagor

grep -E "PowerXpress|Mux" /var/log/Xorg.0.log bunda da bir çıktı alamıyorum normal mi değil mi bilemiyorum bu durum ama kodu direk buradan kopyalayıp bir kaç kere denedim ve sonuc aynı

if

@belfagor, kod değil onlar, komut. Komut ve çıktıları için kod etiketi kullanınız. Önce açık kaynak sürücüye geçin: sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev*
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
sudo rm -rf /etc/ati
Sonra Burdaki[1] anlatımı uygulayınız. Olmazsa önce açık kaynak sürücüye geçip bunu[2] uygulayın.

[1] http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37801.0
[2] https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/ATI#WORKAROUND

EbubekirDemirkazık