Pardus Topluluk Sürümü

Başlatan cos, 09 Nisan 2013 - 07:55:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cos

Pardus Topluluk Sürümü İçin Gerekli Çalışmalar Başladı

TÜBİTAK/ULAKBİM tarafından hazırlanan Pardus 2013 kurumsal sürümü temel alan ve Pardus adına yakışan bir topluluk sürümünün hazırlanabilmesi için TÜBİTAK/ULAKBİM'den gerekli izinler alındı ve çalışmalar başlatıldı.

Topluluk Sürümünün Özellikleri

* Topluluk sürümü KDE ve Gnome masaüstü ortamlarını içeren ISO kalıpları ile dağıtılacak.
* Topluluk sürümünde 32 bit ve 64 bit seçeneği bulunacak.
* Topluluk sürümü Türkçe ve İngilizce destekli olacak.
* Kurumsal sürümde bildirilen hatalar topluluk sürümünde bulunmayacak.

Topluluk sürümünün en önemli özelliği katkı vermek isteyen herkese açık olması. Çalışmalar anlık olarak takip edilebilecek, geliştirme süreçlerine toplulukta katılabilecek. Pardus topluluk sürümü TÜBİTAK/ULAKBİM'in bilgisi ve izni dahilinde geliştirilecek ancak direk olarak TÜBİTAK/ULAKBİM'den bağımsız bir mekanizma ile yönetilecek.

Özgür yazılım felsefesine uygun ve Debian tabanlı olarak geliştirilecek topluluk sürümü çalışmalarını http://topluluk.parduslinux.org adresinden takip edebilir, katkı vermek istiyorsanız geliştirici ekibe katılabilirsiniz.

Pardus Topluluk sürümü ile ilgili yorum ve önerilerinizi buradaki konudan topluluk geliştiricilerine iletebilirsiniz.

http://topluluk.parduslinux.org/

sem

pisi falan tümü çöpe atılmış olarak sayabilir miyiz şu anda yani? Pardus Anka yani resmi desteklenen dışındaki Pardus için soruyorum?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

waroi

Pisi çöpe atılamaz hiç bir zaman, ama resmen pembe dizi oldu Pardus işi, bunalttı artık...

sem

Pardus desteğini çekti deniliyordu diye anımsıyorum ama... yanlış hatırlıyorum sanırım.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

sipazilla

TÜBİTAK pardusunun pisi ile ilişkisi bitti ama Pisi Linux ve SolusOS tarafında ciddi çalışmalar var diye okumuştum.

heartsmagic

Arkadaşlar bir Pardus haber duyurusunu daha "O oldu, bu oldu, şu çıktı, şuna destek yok" tartışmasına çevirmezsek sevinirim :)
Neyse o, herkes kendi yolunda şu an. Kim ne yapıyorsa haberi, duyurusu yapılıyor burada. Olanları görüp kendi başlıklarında yorumlayalım bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.