[Çözüldü] ntfs-config ayarlarını geri alma

Başlatan hasanaa, 09 Nisan 2013 - 03:30:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanaa

arkadaşlar ben ntfs harici diskimin okuma/yazma hızı çok düşük diye ntfs-config kurmuştum. açılışta disk bölümünü bağlamaya çalıştığı için harici disk bağlı olmadığı zamanlarda açılış ekranına geçemiyordum.
ntfs-config den tüm kutucukların tik'ini  kaldırsamda sonuç değişmedi. ben de ntfs-configi kaldırıp fstab'daki o diske ait konutu sildim açılış problemi halloldu.
ama o disk bölümü bağlı olmadığı halde /media/ dizininin altında görünüyor ve tıkladığımda içi boşmuş gibi davranıyor, bunu nasıl düzeltebiliriz?
Dropbox referansım

heartsmagic

/media altında boş dizin varsa silersin gider. Hani o dizin bağlama işlemi için oluşturuluyor zaten. Kaldı ki harici diskler için bizim bir şey yapmamıza gerek olmamalı, sistem kendisi bağlar zaten. Okuma/yazma hızı da ntfs-config gibi şeylerle artırılamaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasanaa

silinmiyordu ama sudo nautilus ile deneyince silindi teşekkürler.

önceden ext4den ntfsye kopyalama hızım çok yavaştı. ntfs-config le izin verdikten sonra normale döndü sanki belki başka bir sebebi vardır bilemiyorum.
sırf bu yavaş diye bütün harici disklerimi ext4 formatında kullanıyordum.
Dropbox referansım

heartsmagic

nyfs-config ile ne izni verdin sen?

hasanaa

"enable write support for external device" ve "enable write support for internal device" seçeneklerinin hepsini işaretlemiştim
Dropbox referansım

heartsmagic

Yazma hakkı zaten var şu anda NTFS için, araç neden o seçenekleri içeriyor bilemiyorum.

hasanaa

öyleyse bu araç sadece ntfs bölümlerini otomatik bağlamaya yarıyor. ve sadece fstab üzerinden yapıyosa bu işi, benim sorum cevaplanmış olur.
Dropbox referansım

if