Kurulum sonrası masa üstünün gelmemesi

Başlatan atlantisprensi, 01 Nisan 2013 - 21:22:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atlantisprensi

Merhaba arkadaşlar. Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal kurdum. Lakin sadece bomboş bir masa üstü geldi. Sağa tıklayıp klasör açabiliyorum, masa üstünün resmini değiştirebiliyorum ancak başka hiçbir şey yapamıyorum. Ne bilgisayarım, ne Firefox, ne office, ne başka bir şey... ne yapmam gerekiyor arkadaşlar, yardımcı olur musunuz? Saygılar...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Nisan 2013 - 22:46:44

Arkadaşlar kimse yok mu?

heartsmagic

1,5 saat içinde birinin bakması zaten normal değil. Gerçi ilk iletiyi şu saatte ben yazıyorum fakat yine de çok aceleci davranmamak gerekiyor.

@atlantisprensi, grafik kartın nedir? Tam olarak marka ve model verebilir misin? Makine dizüstü ise marka ve modeli de eklersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

atlantisprensi

Kusura bakmayın acele etmemin sebebi başka bir linux kuracak olmamdı. Ekran kartım ATİ Radeon 9000. Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Amd 3000, 1gb ram, Ubuntu'ya ayırdığım 25 gb hdd.
Normal şartlarda masaüstü direk ekrana gelir mi yoksa özel bir ayar yapmamız gerekir mi?

heartsmagic

Elbette gerekmiyor. Normal şartlar altında her şeyin hazır olması gerekiyor tabi. Fakat sorunlar yaşanabiliyor ara ara. Kartın eski bir model sanırım, muhtemelen ATI kendisine desteği kesmiştir. Fakat benim garipsediğim durum sürücü yüklemesi yok zaten ortada, açık kaynak sürücülerle sistemin açılıp en azından senin hazır bir masaüstü ortamı görmen gerekiyordu.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31554.0

Yukarıdaki bağlantıya bir bak. Oradaki 1.1.1 maddesini oku ve parametre olarak açılışta nomodeset seç lütfen. Sonra sistem açılsın, duruma bir bakalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.