[Çözüldü] linux disk bölümlerini görmüyor.Tek parça disk görüyor.

Başlatan tolgatk, 27 Mart 2013 - 22:30:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tolgatk

Ustatlar Windows 8 yanına ubuntuyu sorunsuz şekilde kurmuştum.

sistemimde c: Windows d: yedek e:ubuntu vardı sonra diske komple biçimlendirdim windowsu yeniden kurdum ama artık ubuntu Windows olan bölümü görmüyor
resimdeki gibi tek bölüm görüyor. mint ve elamantry os denedim onlarda görmüyor .ata ve ahci ayarlarınıda değiştirdim gene olmuyor nedendir bilen varsa yardım edebilirmi .

ekremsenturk

Windows 8 farklı bir disk formatı kullanıyor. ondandır.

tolgatk

ilk seferinde kurdum herhangi bir sorun yoktu . Birde hadi Windows 8 kurulu alanı görmedi diyelim 50gb'lik hiç partition oluşturmadığım alan var onuda görmüyor yine resimdeki gibi tek parça diski gösteriyor... Windows 7 ve sekizde ntfs kullanmıyormu :S

if

@tolgatk, UEFI ve Güvenli Önyükleme açık mı? GPT bölümleme tablosu mu kullanılıyor?

tolgatk

uefi kapalı güvenli önyükleme kapalı. GPT bölümlendirmede kullanmıyorum. Aslında sistemi yeniden kurma nedenim uefi Windows kurmaktı beceremedim tekrardan sildim bütün diski Windows kurdum ama ne yazıkki  artık linuxda partitionlar yok :(

if

Canlı cd üzerinde sudo fdisk -l komutunu yürütüp çıktısını buraya geçin.

tolgatk

komutları Linux kuramadığım için kod şeklinde koyamıyorum, özür dilerim resim koymak mecburi yetindeyim duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ederim

heartsmagic

Başlık etiketlendiği için kapatılmış ancak çözüm geçilmemiş. Diski dinamik değil de sabit olarak mı ayarladın sorunu çözmek için?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.